Korona hastası sigara içmek isteyince yangın çıktı

Polonya'da hastanede koronavirüs tedavisi gören bir hasta, oksijen tüpüne bağlı olduğu sırada sigara içmek isteyince yangına yol açtı. Yangın büyümeden söndürülürken, bazı yatak ve tıbbı cihazlar kullanılamaz hale geldi.

Dış Haberler 11.11.2020, 14:59 Gül Sert
Korona hastası sigara içmek isteyince yangın çıktı

Hastane kaynaklarından yapılan açıklamada, koronavirüs hastaları için ayrılan izole bölümde yatan hastanın solunum yetmezliği nedeniyle oksijen tüpüne bağlı olduğu esnada sigara içmeye kalkıştığı belirtildi. İsmi açıklanmayan hastanın çakmağı ateşlemesiyle yangın çıktı.

BAZİ CİHAZLAR KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edilirken, yangın hastane personelinin müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Yangının ardından sigara içmek isteyen hastanın elinde yanıklar oluşurken, yatağı ve tıbbi cihazlar kullanılamaz hale geldi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Özel kıyafetler giydikten sonra izole bölüme giren itfaiye ekipleri olay yerindeki incelemelerini tamamlarken, hastane yönetimi ise diğer hastaların tahliyesini gerektiren bir durum olmadığını belirtti. Elindeki yanıklara müdahale edilen adamın hakkında polis tarafından soruşturma başlattığı bildirildi.SPUTNİK

Yorumlar (0)