ABD Başkanı Donald Trump koronavirüse yakalandı! Sağlık durumu nasıl?

Dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca kişinin hayatına mal olan koronavirüse ABD Başkanı Donald Trump da yakalandı. Eşi Melania Trump da açıklama yaparak gerçekleştirilen testin pozitif çıktığını duyurdu.

Dünya 02.10.2020, 09:19 Burak ZİHNİ

Uluslar arası ajansların son dakika haberine göre ABD Başkanı Donald Trump da koronavirüse yakalanan siyasetçiler arasına katıldı. Trump kendisine ait Twitter hesabından test sonucunun pozitif çıktığını duyurdu ve karantina sürecine başladığını ifade etti. Peki, Donald Trump korona mı oldu, ABD Başkanı Donald Trump kimdir, kaç yaşında?


 

TRUMP KORONA MI OLDU?

ABD Başkanı Donald Trump Twitter’dan yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığını duyurdu. Test sonucunun pozitif çıktığını belirten ABD Başkanı karantina ve tedavi sürecine başlayacağını dile getirdi. ABD Başkanı Trump’ın eşi olan Melania Trump da virüse yakalandığını belirtti. Twitter’dan açıklama yapan Melania Trump test sonucunun pozitif çıkmasının ardından karantina sürecinin başladığını ifade ederek, iyi hissettiklerini belirtti.


melania trump


 

DONALD TRUMP KİMDİR?

14 Haziran 1946 doğumlu olan ABD Başkanı 74 yaşında. Amerikalı iş insanı, politikacı ve Amerika Birleşik Devletleri'nin 45. ve günümüzdeki başkanı olan Trump 8 Kasım 2016 tarihinde yapılan 2016 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerine Cumhuriyetçi Partinin adayı olarak girmiş, Hillary Clinton'dan yaklaşık 3 milyon oy geride kalmasına rağmen, Amerika'nın seçiciler heyeti metoduna göre başkanlığa seçilmiştir. Seçildiğinde 70 yaşında olması onu seçilen en yaşlı ABD başkanı yapmıştı. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek seçimlerde Trump yeniden aday olacağını duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?