ABD'nin meşhur klasikleri

ABD'nin meşhur klasikleri
Güya yarım asırı aşkın zaman bu yana NATO üyesiyiz. ABD ile müttefikiz. Dost ülkeyiz. Ticaretten tutun da eğitime kadar askeri, siyasi, diplomasi ve ekonomi birçok alanda antlaşmalara imza atmışız. 

Ama gelinen noktaya baksanıza. Ne hazin, ne ayıp bu ne hainlik? Adamlar tutmuş teröristlerle işbirliği yapıyorlar. Bizim kendilerinden paramızla alamadığımız modern silahları teröristlere bağış yapıyorlar. Ardından da inkar ediyorlar. İspatlıyoruz maskeleri belgelerle düşünce ve gerçek yüzleri net olarak ortaya çıktığında da onların terörist olmadıklarını beyan ediyorlar terörist olduklarını da ispatlıyoruz. Ama biz onları IŞİD’a karşı kullanıyoruz diyorlar. Anlayacağınız yapmadıkları şarlatanlık kalmıyor.
Bir şekilde turnusol yapıyorlar, her tür yalanlara takiyelere baş vuruyorlar. Bu da yetmiyormuş gibi bizi tehdit ediyorlar. Restlerine karşı rest çekiyoruz bu kez oyalama taktiklerini devre koyup zaman kazanmaya çalışıyorlar. Bu da yetmiyormuş gibi aynı konuda farklı ve birbirleriyle çelişen kararlar demeçler havada uçuyor. Pentagon ayrı bir karar veriyor milli savunma bakanları farklı bir telden çalıyor. Dışişleri daha da farklı söylem ve demeçler de bulunuyor Bay Trump tam bir pazarlamacı taktiğiyle emlakçılık yaparcasına ikna metodlarını devreye koyuyor. Anlayacağınız tam bir keşmekeş ve davranış bozukluğu ve maskeleri birer birer düşüyor. Aslında zavallılar. Hem zavallı hem hain hem yalancı ve prestij kaybına uğruyorlar. En sonunda teröristleri kamplarda eğittikleri de belgelendi üstelik fotoğraflarla tam köşeye sıkıştılar. Olmadı en üst düzeyde Ankaraya gelip ikna metodlarını devreye koydular yine olmadı çocuk kandırmaca taktikleri de ellerinde patladı. Neymiş efendim biz onlarla dostmuşuz ve müttefikmişiz daima her konuda yanımızdaymışlar masalları ve meşhur ABD klasikleri. Siyah beyaz kovboy filimleri ve değişik senaryolar üstelik de gülünç mü gülünç komik hallere düşüyorlar. Aslında neden Suriyededirler, neden Iraktadırlar inanın haklı hiçbir gerekçeleri olmadığı gibi kendi içlerinde bile tartışıyorlar mantıklı bir cevabı olmayan bulunma sebebpleri bana göre enerji işgali ve petrol kuyularını elde etme çabası onu da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Bu konuda dolar bazında büyük harcamalar yaptılar. Teröristlere hem silah hem de nakit dolarlar ödeyerek onları etkili eleman yahut taşeron misyonu vererek onları kullandılar ama bir yere kadar. Kendi ülkemizin güvenliği bekası söz konusu olunca biz bu tüccar kafalıları dinlermiyiz işte adamlar bunu hesap edemediler.
Bu klasik oyunlarına gelmeyeceğiz. Olabildiğince plan ve projelerimizde güvenlik ile ilgili tüm hedeflerimize yüzde yüz ulaşıncaya kadar siviliyle askeriyle siyasetçisiyle tüm millet yek vucut olmuşuz olmaktan da başka çıkar yol yok zira doğrusu da bu ve biz doğrularımızdan hedeflerimizden özelliklede ülkemizin yüksek menfaatlerinden daha doğrusu istiklal ve istikbalinde tarihimizden günümüze dek ödün vermedik vermeyeceğiz. Bu böyle biline ey ABD ey Bay Trump ve maskeli ekibi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.