Arnold Schwarzenegger açık kalp ameliyatına alındı! Sağlık durumu nasıl?

Dünyaca ünlü aktör Arnold Schwarzenegger, dün açık kalp ameliyatı için hastaneye kaldırılmıştı. Hayranları ve sevenleri dünyanın her yerinde usta oyuncunun durumunu her an takip etmeye çalışıyor. Peki Arnold Schwarzenegger'in sağlık durumu nasıl? İşte detaylar...

Dünya 31.03.2018, 10:25 Burak ZİHNİ
Arnold Schwarzenegger açık kalp ameliyatına alındı! Sağlık durumu nasıl?

Hollywood'da çektiği filmlerle adından söz ettiren ve Terminatör ile hayatımızda bir efsane haline gelen Arnold Schwarzenegger'in ameliyatı başarılı geçti. Avustralyalı oyuncunun ameliyet sonrasındaki ilk sözleri de filmlerinde sürekli kullandığı "I will back" (Geri döneceğim) repliğinden "Geri döndüm" oldu.

OPERASYON BAŞARILI GEÇTİ

Açıklamada, konjenital kalp defekti nedeniyle 1997'de yerleştirilen pulmoner valfı değiştirmek için yapılan operasyonun başarılı geçtiği bilgisine yer verildi.

İLK SÖZÜ: GERİ DÖNDÜM

Oynadığı filmlerde sıkça kullandığı "I'll be back" (Geri döneceğim) repliğiyle bilinen Schwarzenegger'ın, operasyonun ardından hastanedeki ilk sözünün "Geri döndüm" olduğu kaydedildi.

ARNOLD SACHWARZENGGER KİMDİR?


15 yaşında vücut geliştirme sporuna başlayan Arnold Schwarzenegger, bu alanda amatörlere verilen Mr. Universe ödülünü 20 yaşında kazanarak bunu başaran en genç kişi olmuştu. Ünlü aktör, profesyonel vücut geliştirme alanında verilen Mr. Olympia ödülünü de 7 kez kazanmıştı.

Vücüt geliştirme kariyerinde ilerlemek için 21 yaşındayken ABD'ye gelen Avusturyalı Schwarzenegger, 23 yaşındayken "Herkül New York'ta" adlı filmle sinema dünyasına adım attı ve bugüne kadar yaklaşık 50 filmde rol aldı.

ABD'nin en ünlü göçmenlerinden biri olan Schwarzenegger, 2003-2011 yıllarında iki dönem Kaliforniya Eyalet Valiliği görevinde bulunmuştu.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?