Ehl-i keyf Araplar!

Ehl-i keyf Araplar!
Aslında asla böylesi bir köşe yazmak istemezdim ancak BAE’nin ceddimiz Osmanlı'yı direkt olarak da olsa hırsız yerine koymaları fazlasıyla kanıma dokundu. Bu kimliksiz kişiliksiz ehli keyf ırkın tellerine bir dokunmak istedim.Artık yazmak farz oldu benim için. Aralarında temiz ihlaslı ve adam gibi adam olanlar da yok değil. Onları tenzih ederim.

Aslında asla böylesi bir köşe yazmak istemezdim ancak BAE’nin ceddimiz Osmanlı'yı direkt olarak da olsa hırsız yerine koymaları fazlasıyla kanıma dokundu. Bu kimliksiz kişiliksiz ehli keyf ırkın tellerine bir dokunmak istedim.Artık yazmak farz oldu benim için. Aralarında temiz ihlaslı ve adam gibi adam olanlar da yok değil. Onları tenzih ederim.
Uzun yıllar yurt dışı hayatım var zaman zaman Araplar'la bir şekilde tanışırdık. Kendilerine nerelisiniz diye sorduğumuzda kimileri göğsünü kabarta kabarta Birleşik Arap Emirlikleri'ndenim diye cevap verirdi. Yahut Suudi Arabistanlı'yım diye övüne övüne kendilerini ifade ederlerdi. Oysa bizi bir araya getiren ortak paydamız olan İslam inancıydı. Müslüman kardeşliğimizden ötürüydü. Maddi olarak değil de manevi olarak onlarla dostluklar muhabbetler yapardık. Amerika da şimdi aklıma o anılarım geldi. Üzülerek ve acı ederek yazma gereği         duyuyorum.
Osmanlı'yı yani ceddimizi hırsız yerine koyan bu ehli keyf korkak Arap kavmi gayrimüslimler kadar dürüst ve cesaretli olamadılar. Örneğin Birleşmiş Milletlere kadar gelen bu Kudüs oylamasında maskeleri düştü. Kimliksiz oldukları çıktı ortaya. Örneğin Mısır’ın tutumu ve yine Suudi Arabistan'ın sinsi ve gizlece vampir emperyalist Trump’la yapmış oldukları plan ve projeler…İnanılır gibi değil. Bakın biz Türkler; Filistin için Arakan için yapmadığımız kalmadı. İslam'a İslam dinine olan saygımız inancımız ihlasımız bizleri her türlü fedakarlığa götürüyorken onların birbirlerine olan tutumlarına bakın.
Kıbrıs çıkartması için onlar yanımızda yer almadılar rahmetli Kaddafi istisna.Yardım etmediler taraf olmadılar. Halen KKTC ‘yi tanımayan onlarca Arap ülkeleri var. Sözüm ona bizim din kardeşlerimizdirler. Bu kardeşlik yüce kitabımızın ayetlerinden geliyor. İlahi emir olarak “müslümanlar kardeştirler” ve efendimizin veda hutbesinde de bu konu ve bu kardeşlik ne güzel emredilmiş. Peki İslam'dan gelen kardeşliğimizin gereği biz Türkler fazlasıyla ve inanılmaz fedakarlıklara milletçe görevimizi yaptığımız halde bu Arap kardeşlerimizde yapıyorlar mı? Geçmişte de olsa yaptılar mı? Gelecekte de yapacaklar mı? Hiç sanmıyorum. Irk bozuk ırk defolu vur patlasın çal oynasın her tür zevke ehlikeyf davranış ve benzeri sapıklığa israfa son derece müsait olan bu kavimden bize hayır gelmez. Ama bu bizim de onlara karşı tavır alıp onlar gibi olmamızı elbetteki gerektirmez. Yine inancımız gereği ve yüce Allah'ımızın emirleri ayetleri gereği bizler bizlere düşen görevleri yaparız yapmalıyız fikrindeyim. Ama asla onlardan da beklemeyelim.
Bakın Irak’ın nasıl parçalandığına ve son durumuna. Suriye hakeza Yemen daha da beter ve daha diğer nice Arap ülkeleri.
Parçalandılar bölük bölük oldular emperyalistlere yem oldular topraklarından rejimlerinden hayatlarından namuslarından oldular. Ne acı ki bu kavmin bu ırk’ın zengin ülkeleri de Trump’ın yanında oldular ondan korktular onunla işbirliği yaptılar ve halen de yapıyorlar ne acı bu ne ? Gaflet hatta ekonomik yatırımlarını da ABD’de hayata geçiriyorlar. Aslında yazılacak çok şey var bu kişiliksiz bu terbiyesiz ve ceddimize laf atan itham eden arsızların hakkında evet yazılacak çok şey var. Ben bu makaleyi mübarek cuma günü yazıyorum muhtemelen haftasonu gazetemizde çıkar zira hafta da iki kez yazıyorum aşırı yoğunluğumdan ötürü. Mübarek cuma olması nedeniyle yine de onların hidayete ermeleri konusunda yüce Allah'ımıza dua edeceğim inancımız ve İslam'dan, ayeti kerimelerden gelen kardeşliğimiz için Yüce Allah'ımızı sevdiğim için. Nitekim Allah'tan dilerim akıllarını başlarına alırlar ve hidayete ererler. Yaşamları müslümanca olur şuurlanırlar.
Trump da oylamada ağzının payını aldı ve çıkan karar onu fazlasıyla da rahatsız etmiş olmalı ki tehditlere ve gayri insani davranışlar da bulunmaya çalıştı. Ağzının ayarı bozuldu salyaları akmaya başladı. Siyonist Netenyahu’da çıkan kararı tanımadığını söylüyor. Ama bizler ülkesinde yapılan istifa mitingleri ve hırsızlığı ailece aile boyu apmış olduğu hatta savcılıkta ifade vermiş olduğu halini tanıyoruz ve lanetliyoruz. Çok iyi biliyor çok iyi tanıyoruz.
İşte ben böyle düşünüyor böyle         yazıyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.