Hindistan'da maymunlar Covid-19 testi örneklerini çaldı

Hindistan'da maymunlar korona virüsü testi için alınan kan örneklerini çalarak ağaçlara tırmandı. Virüsün yayılma endişesi ile örnekleri almaya çalışan görevliler tehlikeli bir durum olmadığını duyurdu.

Dünya 30.05.2020, 23:10 Gazete Damga
Hindistan'da maymunlar Covid-19 testi örneklerini çaldı

Hindistan’da bir sağlık çalışanına saldırarak aldıkları Covid-19 test örnekleriyle kaçan bir grup maymun çevrede korku yarattı. Hastalığın yayılmasından endişelenen görevliler testlerin bulunması için yoğun çaba harcadı.

Hindistan’da yiyecek ve hatta telefon gibi ürünleri çalmalarıyla bilinen maymunlar bu kez korona virüsü testleriyle kayboldu. Meerut Medical College’de laboratuvar teknisyeni, tedavi gören dört hastaya ait kan örnekleri ile kampüsten geçerken bir grup maymun saldırdı. Teknisyenin elindeki test örneklerini alan maymunlar bir anda ağaçlara çıkarak uzaklaştı.

Şüpheli testlerin hastalığın başkalarına bulaşmasına neden olacağından endişelenen yetkililer çevrede çalışma başlattı. Daha sonra Covid-19 test örnekleri bulunurken, bir maymun da teknisyene ait tıbbi malzemelerle ağaçta oynarken görüldü. Bulunan test örneklerinin zarar görmediği ve tehlikeli bir durum olmadığı açıklandı. 


Yorumlar (0)