İstanbul'da Carlos Ghosn soruşturması tamamlandı

Eski Nissan CEO'su Lübnan asıllı Carlos Ghosn'un, ev hapsinde tutulduğu Japonya'dan Lübnan'a İstanbul üzerinden kaçma ile ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. 4 pilot, bir şirket yöneticisi ve 2 hostes olmak üzere 7 şüpheli hakkında iddianame düzenlendi.

Dünya 07.05.2020, 18:45 07.05.2020, 18:47 Gazete Damga
İstanbul'da Carlos Ghosn soruşturması tamamlandı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Eski Nissan Üst Yöneticisi (CEO) Lübnan asıllı Carlos Ghosn'un 'görevini kötüye kullanma' suçlamasıyla ev hapsinde tutulduğu Japonya'nın Osaka kentinden yasa dışı yollarla Atatürk Havalimanı'na giderek buradan Lübnan'ın başkenti Beyrut'a kaçtığı iddiası üzerine yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, özel bir hava yolu şirketinde görevli pilotlar N.P, Ö.B.B, S.K, B.K.S, şirket yöneticisi O.K. (müdür) ve 2 hostes şüpheli sıfatıyla yer aldı.

İddianamede, 4 pilot ve şirket yöneticisinin 'göçmen kaçakçılığı', 2 hostesin ise 'suçu bildirmeme' suçundan hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. Başsavcılıkça onaylanan iddianame, Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?