Koronavirüs olan kadın yapay komada doğum yaptı

ABD'de 33 haftalık hamileyken koronavirüs salgınına yakalanan kadın ilaç destekli yapay komada tutulan bir kadın doğum yaptı. 27 yaşındaki Angela Primachenko, komadan uyanıp bebeğinin yaşadığını öğrendiğinde, "Ne kadar minnettar olduğumu anlatamam" dedi.

Dünya 14.04.2020, 22:40
Koronavirüs olan kadın yapay komada doğum yaptı

ABD'de koronavirüsü nedeniyle kaldırıldığı hastanede ilaç destekli yapay komada tutulan 27 yaşındaki Angela Primachenko,doğum yaptı. Komadan uyanıp bebeğinin yaşadığını öğrenen Primachenko, "Yürüyen bir mucize gibi hissediyorum" dedi.

22 Mart günü hastaneye gitti
Söz konusu olay, ABD'nin Washington eyaletinin Vancouver kentinde meydana geldi. Bir süredir alerji nedeniyle bazı şikâyetleri olan Primachenko, önlem olarak korona testi yaptırmak için 22 Mart günü hastaneye gitti. Bu sırada virüs nedeniyle ağır bir şekilde hastalanacağını veya doğumunda bir sorun yaşanacağını düşünmemişti.

Yapay komada doğum yaptı
Ancak korona virüsü testi pozitif çıkarken, durumu aniden ağırlaştı ve solunum cihazına bağlandı. Doktorlar bu noktada, bebeği korumak için Primachenko'yu ilaç destekli yapay komaya soktu. 27 yaşındaki kadın 6 Nisan günü uyandığında, bebeğinin doğmuş olduğunu fark etti.

"Ne kadar şaşırdığımı anlatamam"
NBC kanalına konuşan Primachenko, "Uyandım ve bir baktım ki artık karnım yoktu! Ne kadar şaşırdığımı anlatamam" dedi. Primachenko, yoğun bakımdan çıkarıldığı sırada herkesin kendisini ayakta alkışladığını anlatırken, "Çok şaşkın, ne kadar minnettar olduğumu anlatamam" dedi.

Bebek sağlıklı doğdu
Doğumdan sonra, Primachenko'nun eşi, 11 aylık ilk çocuğu ve Ava adı verilen bebeğe test yapıldı. Yeni doğan bebek dahil ailede virüse rastlanmadı. Şu an için hastanede tutulan bebeğin de önümüzdeki günlerde taburcu edilmesi bekleniyor.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?