Meksika’da bir garip olay. Koronavirüse yakalanan annenin sütü böyle görüntülendi

Meksika’nın Monterrey kentinde yaşayan yeni doğum yapan 23 yaşındaki Anna Cortez ve bebeği, koronavirüse yakalandı. Cortez yaptığı açıklamada enfekte haldeyken sütünün açık bir yeşil tonu aldığını ve sütün normal rengine dönmesinden iki gün sonra koronavirüs testinin negatif çıktığını belirtti.

Dünya 13.02.2021, 00:17 Anıl Boduç
Meksika’da bir garip olay. Koronavirüse yakalanan annenin sütü böyle görüntülendi

Meksikaanne Anna Cortez yeni doğum yaptıktan sonra bebeğiyle birlikte koronavirüse yakalandı. Cortez, sütünün hastalıkla savaşırken yavaş yavaş açık yeşil renge döndüğünü ve sütünün normal renge dönmesinden iki gün sonra ise koronavirüs testinin negatif çıktığını belirtti.

ANTİKORLARDAN DOLAYI YEŞİL RENK OLABİLİR

Cortez yaptığı açıklamada uzman bir çocuk doktoruna danıştığını ve doktorun sütün rengine rağmen güvenli olduğuna dair kendisine güvence verdiğini ifade etti. Cortez doktorunun kendisine yaptığı açıklamada, anne sütündeki renk değişikliğinin vücudun koronavirüsle savaşırken bebeği koruyan doğal antikorlar tarafından tetiklenmiş olabileceğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar ise, yeşil rengin annenin beslenmesinden kaynaklanmış olabileceğini öne sürdü, ancak 23 yaşındaki Anna, yeme alışkanlıklarında hiçbir değişiklik olmadığını ve çok fazla yeşillik yemesine rağmen sütünün her zaman beyaz olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)