Norveç Başbakanı'na 20 bin kron koronavirüs cezası!

Şubat ayında koronavirüs tedbirlerine uymayarak 13 kişilik bir doğum günü kutlama yemeği veren Norveç Başbakanı Erna Solberg'e, 20 bin Norveç kronu (19 bin Türk lirası) para cezası kesildi.

Dünya 10.04.2021, 12:37
Norveç Başbakanı'na 20 bin kron koronavirüs cezası!

Norveç yerel basınında yer alan habere göre, geçtiğimiz Şubat ayında 60'ıncı yaşanı kutlayan Norveç Başbakanı Erna Solberg, halka açık yerlerde en fazla 10 kişinin toplanması kuralını çiğneyerek 13 kişilik bir kutlama yemeğine katıldı. Polis, izin verilen misafir sayınının aşılması üzerine başbakana 20 bin Norveç kronu (19 bin Türk lirası) para cezası verdi.'Yasa herkes için aynı olsa bile, herkes eşit değildir'

Polis yetkilisi Ole Saverud, dün yaptığı açıklamada, "Yasa herkes için aynı olsa bile, herkes eşit değildir. Solberg, ülkenin en önemli seçilmiş temsilcisidir ve pek çok durumda hükümetin salgını durdurma tedbirlerine ilişkin kararlarında önde gelen figür olmuştur. Bu nedenle halkın, sağlık kurallarına olan güvenini sürdürmek için kendisine bir yaptırım uygulanmasının haklı olduğu düşünülüyor" dedi.

Başbakan Solberg ise, 26 Şubat'ta kış sporları beldesindeki bir restoranda yediği yemeği itiraf ederek sosyal medya hesabından özür dilemişti.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?