Üzerine tükürülen tren istasyonu çalışanı koronadan öldü

Londra'da, enfekte olduğunu söyleyen bir yolcunun üzerine tükürmesi sonucu 47 yaşındaki Belly Mujinga korona virüsü nedeniyle öldü. Polis yetkilileri, soruşturma başlatıldığını açıklandı.

Dünya 12.05.2020, 19:29
Üzerine tükürülen tren istasyonu çalışanı koronadan öldü

İngiltere’nin başkenti Londra’da bir tren istasyonu çalışanının, bir yolcunun “Bende korona virüsü var” diye bağırarak üzerine tükürüp öksürmesi sonucu Covid-19’a yakalanarak öldüğü açıklandı. Taşımacılık Sendikası TSSA’nın açıklamasına göre solunum yolları hastası olan 47 yaşındaki Belly Mujinga, Victoria tren istasyonunda mart ayında saldırıya uğradı ve birkaç gün sonra hastaneye kaldırılarak solunum cihazına bağlandı.

11 yaşında bir oğlu olan bilet memuru Mujinga’nın saldırıdan 14 gün sonra, 5 Nisan’da öldüğü açıklandı. Açıklamada, Mujnga için 29 Nisan’da 10 kişinin katılmasına izin verilen bir cenaze töreni düzenlendiği belirtildi. Londra polisi, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. İngiltere gazeteleri, Belly Mujinga’nın bir iş arkadaşıyla birlikte saldırıya uğradığını ve bu kişinin de hastalığa yakalandığını yazdı. TSSA hükümetten taşımacılık çalışanlarının korunmasına yönelik önlemleri artırmasını istedi. BBC

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138