19 Mayıs Üniversitesi 224 sözleşmeli personel alımı yapacak - Başvuru şartları ve tarihleri

Samsun'da bulunan ve Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs'tan adını alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi personel alımı gerçekleştirecek. Belirlenen branşlarda gerçekleştirilecek olan istihdamlar için başvuru şartları ve tarihleri nedir? İşte detaylar...

Eğitim 02.05.2018, 12:08
19 Mayıs Üniversitesi 224 sözleşmeli personel alımı yapacak - Başvuru şartları ve tarihleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde değerlendirilmek üzere 224 personel alımı gerçekleştirilecek. Bu branşlar içerisinde memşire, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, eczacı, diyetisyen ve psikolog var. Adaylar şimdiden başvuru şartlarını ve tarihlerini araştırarak bilgi sahibi olmak istiyor. Siz değerli okuyucularımız için hazırladığımız haberde tüm detayları okuyabilirsiniz.

Üniversiteden Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanda şu ifadeler kullanıldı; "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin B fıkrasına göre Samsun il ve ilçelerindeki Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezi’ne bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacak olup, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır."

Hemşire 175: Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak

Teknikeri 5: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Tıbbi Görüntüleme Teknikleri 2 yıllık ön lisans mezunu olmak

Sağlık Teknikeri 2: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radyoterapi Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak

Sağlık Teknikeri 2: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.

Sağlık Teknikeri 5: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.

Sağlık Tekniker 3: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane veya Cerrahi Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.

Sağlık Teknikeri 4: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.

Sağlık Teknikeri 5: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Teknikeri veya Paramedik Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.

Sağlık Teknisyeni 6: Sağlık Meslek Liselerinin Acil Tıp Teknisyenliği veya İlk ve Acil Yardım Teknisyenliği bölümlerinden mezun olmak.

Sağlık Teknikeri 2: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Diyaliz Teknikerliği Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.

Eczacı 4: Eczacılık Fakültesi mezunu olmak

Fizyoterapist 5: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4 yıllık lisans mezunu olmak.


Diyetisyen 3: Beslenme ve Diyetetik Bölümü 4 yıllık lisans programından mezun olmak.

Psikolog 3: Üniversitelerin Psikoloji Lisans programından mezun olmak.

Başvuru şartları

1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2-657 Sayılı Kanunun 53'üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile nöbet usulü çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engelli bulunmamak.

3- Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak).

4- Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

5- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 6- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

hemşire

Başvuru şekli, yeri ve gereken evraklar

1- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

2- Diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve fotokopisi,

3- 2016 KPSS; P3 puanını gösteren belge, Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS şartı aranmamaktadır. Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda yalnızca bu pozisyon için yazılı ve/veya sözlü sınav yoluyla işlem yürütülecek olup ayrıca duyuru yapılacaktır.

4- 1 adet resim ile birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.(Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?