21 Nisan Ehliyet Sınavı Sonuçları Açıklandı - Sonuç Sorgulama Ekranı

Merakla beklenen 21 Nisan Ehliyet Sınavı sonuçları bugün açıklandı. Binlerce sürücü adayının sürekli olarak araştırdığı sonuçlarla ilgili yapılan açıklamada sorgulama ekranına haberimizdeki bağlantıdan erişebilirsiniz. İşte detaylar...

Eğitim 03.05.2018, 13:53 04.05.2018, 06:56
21 Nisan Ehliyet Sınavı Sonuçları Açıklandı - Sonuç Sorgulama Ekranı

Trafikte araç kullanabilmek isteyen vatandaşlar için en önemli belge olan ehliyet için binlerce aday sınava girmiş ve sonuçları beklemeye başlamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavların ardından direksiyon sınavı da kritik önem taşıyor. MEB ehliyet sonuç sorgulama ekranı adayların erişimine açıldı. İsteyen sürücü adayları bu ekrandan notlarına ulaşabiliyor.

21 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen ehliyet sınavının ardından binlerce adayın gözü "meb.gov.tr" adresinden yapılacak olan ehliyet sınav sonuçları açıklamasına çevrilmişti. Beklenen haber az önce geldi, heyecanla beklenen sonuçlar adayların erişimine açıldı. Sınava katılım sağlayan adaylar, meb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaralarıyla kendilerine ait sonuçları sorgulayabilir.

HEMEN TIKLA ÖĞREN - EHLİYET SINAV SONUÇLARI

EHLİYET SINAVI BARAJ PUANI NEDİR?
Yazılı sınavda baraj puanı 70'dir. Sınavlarda, 12 ilk yardım, 23 trafik, 9 motor, 6 tane trafik adabı soruları olmak üzere toplam 50 soruyu adaylar cevapladı. Adaylara yöneltilen 50 sorudan 35 doğru yapanlar, bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına girmek için hak kazanabilecek.

ehliyet sınav sonuçları 21 nisan

EHLİYET SINAV SONUCUNA NASIL İTİRAZ EDİLİR?
Ehliyet sınav sorularına, cevaplarına ya da sonuçlarına yapılacak olan itirazlar sınav sonuçlarının açıklanmasından sonraki 10 gün içerisinde yapılmalıdır. Bu süre içinde itiraz dilekçesi yazılarak ilgili kurum olan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne yollanmalıdır.

İtiraz başvuruları için Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden birisine ‘’Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığıyla 20 TL itiraz ücreti yatırılması gereklidir. Ücretin ödendiğine dair makbuzu da alıp itiraz dilekçesine eklemelisiniz. Başvurusu, sınavı geçersiz sayılan adaylar ile sınava girmeyen adayların itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır. Faksla yapılan itirazlarda dikkate alınmayacak olup itirazların cevaplanma sürecinde ÖDSGM’nin genel evrak kayıt tarihleri esas alınacaktır.

Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

2018 EHLİYET SINAV TARİHLERİ
Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı içinde yapmayı planladığı MTSKS yani ehliyet sınavlarından ilkini geçtiğimiz 10 Şubat'ta yapmış ve sonuçlarını da kısa süre önce açıklamıştı. İkinci sınavda geçtiğimiz günlerde yapıldı. İşte MEB'in 2018'de yapacağı diğer ehliyet sınavlarına ait tarihler...

2018/MTSKS-3 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 04 AĞUSTOS 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS-4 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 20 EKİM 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS-5 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 22 ARALIK 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınavı e-sınav salonu oluşturulan illerde haftanın 7 günü yapılacaktır.

Bu yılda gerçekleştirilecek olan ehliyet sınavlarında bir de yenilik yer alacak. Tam olarak tarihi belirlenmese de ehliyet sınavında ilk kez elektronik sınav uygulanacak.


Yorumlar (1)
Adem 2 yıl önce
Ehliyet sınav sonucunu orenmek istiyorum
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?