24 Şubat Çarşamba EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise tekrar ders programı

Koronavirüs sürecinde öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilmesi adına yayınlarını sürdüren EBA TV'de yeni gün başlıyor. Haftanın ortasında hangi derslerin işleneceğini merak eden gençler araştırmalarını sürdürüyor. 24 Şubat Çarşamba EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise tekrar ders programı haberimizde yer alıyor.

Eğitim 23.02.2021, 06:20 Burak ZİHNİ
24 Şubat Çarşamba EBA TV ilkokul, ortaokul ve lise tekrar ders programı

Salgın nedeniyle ilk ve orta derecedeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin derslerinden geri kalmaması adına başlatılan uzaktan eğitim sisteminde yeni bir gün başlıyor. Öğrenciler yeni dönemle birlikte derslerine daha da fazla önem verip notlarını yükseltmek istiyor. Bu sebeple de birçok araştırma gerçekleştiriliyor. İlkokul, ortaokul ve liseye giden öğrencilerin 24 Şubat Çarşamba günü göreceği tekrar dersler belli oldu. Peki 24 Şubat Çarşamba EBA ders programı nedir? EBA TV ders tekrarları ne zaman? Detaylar haberimizde...


 

EBA TV 24 Şubat 2021 Çarşamba İLKOKUL DERS PROGRAMI

07.00    OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı (Tekrar)    EBA Anaokulu Unutulmayanlar - Değişim        
07.50    1-2-3-4 TBA    Bitkileri ve Hayvanları Tanıyalım        
08.00    OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı    Bir Şeyden Çok Şey (Türkçe, Oyun ve Sanat Etkinlikleri)        
08.50    TBA SPOR    Sabah Sporu        
09.00    TÜRKÇE-4    Doğa ve Evren (Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler)        
09.30    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-4    İnsani İlişkilerin Temeli: Sevgi ve Saygı (Arkadaşlarımız ve Öğretmenlerimizle İlişkilerimiz)        
10.00    TÜRKÇE-3    İletişim (Zıt Anlamlı Kelimeler)        
10.30    TÜRKÇE-2    Doğa ve Evren (Büyük Harf ve Noktalama İşaretleri-1)        
11.00    1-2-3-4 YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN TÜRKÇE    Her Günüm Harika Hobiler-Farklı Etkinlikler        
11.30    TÜRKÇE-1    Çocuk Dünyası (Odam Lokanta-2)        
12.00    KAVRAM ÖĞRETİMİ    Kısa Kavramı        
12.30    OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı (Tekrar)    Bir Şeyden Çok Şey (Türkçe, Oyun ve Sanat Etkinlikleri)        
13.30    TÜRKÇE-4 (Tekrar)    Doğa ve Evren (Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler)        
14.00    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-4 (Tekrar)    İnsani İlişkilerin Temeli: Sevgi ve Saygı (Arkadaşlarımız ve Öğretmenlerimizle İlişkilerimiz)        
14.30    TÜRKÇE-3 (Tekrar)    İletişim (Zıt Anlamlı Kelimeler)        
15.00    TÜRKÇE-2 (Tekrar)    Doğa ve Evren (Büyük Harf ve Noktalama İşaretleri-1)        
15.30    1-2-3-4 YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN TÜRKÇE (Tekrar)    Her Günüm Harika Hobiler-Farklı Etkinlikler        
16.00    TÜRKÇE-1 (Tekrar)    Çocuk Dünyası (Odam Lokanta-2)        
16.30    KAVRAM ÖĞRETİMİ (Tekrar)    Kısa Kavramı        
17.00    TÜRKÇE-4 (Tekrar)    Doğa ve Evren (Eş ve Zıt Anlamlı Kelimeler)        
17.30    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-4 (Tekrar)    İnsani İlişkilerin Temeli: Sevgi ve Saygı (Arkadaşlarımız ve Öğretmenlerimizle İlişkilerimiz)        
18.00    TÜRKÇE-3 (Tekrar)    İletişim (Zıt Anlamlı Kelimeler)        
18.30    TÜRKÇE-2 (Tekrar)    Doğa ve Evren (Büyük Harf ve Noktalama İşaretleri-1)        
19.00    1-2-3-4 YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN TÜRKÇE (Tekrar)    Her Günüm Harika Hobiler-Farklı Etkinlikler        
19.30    OKUL ÖNCESİ - Etkinlik Kuşağı (Tekrar)    Bir Şeyden Çok Şey (Türkçe, Oyun ve Sanat Etkinlikleri)        
20.30    VELİ KUŞAĞI - BİZDEN (Tekrar)    Gülten DAYIOĞLU        
21.00    TÜRKÇE-1 (Tekrar)    Çocuk Dünyası (Odam Lokanta-2)        
21.30    KAVRAM ÖĞRETİMİ (Tekrar)    Kısa Kavramı


    


EBA TV 24 Şubat 2021 Çarşamba ORTAOKUL DERS PROGRAMI

00.00    MATEMATİK (Tekrar)    Çarpma İşlemi        
08.50    TBA SPOR    Sabah Sporu        
09.00    İNGİLİZCE-5    Movies        
09.30    MATEMATİK-5    Yüzdeler / Karşılaştırma        
10.00    İNGİLİZCE-6    Occupations        
10.30    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-6    Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yahya (a.s.)        
11.00    İNGİLİZCE-7    Celebrations        
11.30    MATEMATİK-7    Oran - Orantı / Doğru Orantı ve Orantı Sabiti        
12.00    İNGİLİZCE-8    Adventures        
12.30    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-8    Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yusuf (a.s.)        
13.00    ARAPÇA-7    Tarihi Yerler 2        
13.30    BECERİ ÖĞRETİMİ    Giyinme Becerileri-1        
14.00    İNGİLİZCE-5 (Tekrar)    Movies        
14.30    MATEMATİK-5 (Tekrar)    Yüzdeler / Karşılaştırma        
15.00    İNGİLİZCE-6 (Tekrar)    Occupations        
15.30    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-6 (Tekrar)    Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yahya (a.s.)        
16.00    İNGİLİZCE-7 (Tekrar)    Celebrations        
16.30    MATEMATİK-7 (Tekrar)    Oran - Orantı / Doğru Orantı ve Orantı Sabiti        
17.00    İNGİLİZCE-8 (Tekrar)    Adventures        
17.30    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-8 (Tekrar)    Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yusuf (a.s.)        
18.00    ARAPÇA-7 (Tekrar)    Tarihi Yerler 2        
18.30    BECERİ ÖĞRETİMİ (Tekrar)    Giyinme Becerileri-1        
19.00    İNGİLİZCE-5 (Tekrar)    Movies        
19.30    MATEMATİK-5 (Tekrar)    Yüzdeler / Karşılaştırma        

20.00    İNGİLİZCE-6 (Tekrar)    Occupations        
20.30    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-6 (Tekrar)    Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yahya (a.s.)        
21.00    YETİŞKİN KUŞAĞI - BİZDEN    Murat GÜLSOY        
21.30    İNGİLİZCE-7 (Tekrar)    Celebrations        
22.00    MATEMATİK-7 (Tekrar)    Oran - Orantı / Doğru Orantı ve Orantı Sabiti        
22.30    İNGİLİZCE-8 (Tekrar)    Adventures        
23.00    DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ-8 (Tekrar)    Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yusuf (a.s.)        
23.30    ARAPÇA-7 (Tekrar)    Tarihi Yerler 2


EBA TV 24 Şubat 2021 Çarşamba LİSE DERS PROGRAMI

00.00    TARİH-9 (Tekrar)    İlk ve Orta Çağlarda, Orta Asya’daki Türk devletlerinin güç ve yönetim yapısı        
00.30    FİZİK-9 (Tekrar)    Mekanik Enerji        
01.00    TARİH-10 (Tekrar)    Osmanlı Devlet idaresinin ilmiye, kalemiye ve seyfiye sınıflarının birlikteliğine dayalı yapısı        
01.30    FİZİK-10 (Tekrar)    Yay Dalgalarının Özellikleri - Atma ve Periyodik Dalga        
02.00    TARİH-11 (Tekrar)    Osmanlı ile Rusya Arasındaki Rekabetin Osmanlı Devleti’nin Avrupa ve Asya Siyasetindeki Etkileri        
02.30    FİZİK-11 (Tekrar)    Tork        
03.00    T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK-12 (Tekrar)    Toplumsal Alanda Yapılan İnkılaplar        
03.30    FİZİK-12 (Tekrar)    Işığın Tek Yarıkta Kırınımı        
04.00    9-10-11-12 YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN TÜRKÇE (Tekrar)    Yeni Bir Gün Hobiler- -den Daha Çok Seviyorum        
04.30    SİYER-10 (Tekrar)    Yeni Yurt Arayışı, Yesriblilerle İlk Temas, Akabe Biatları        
05.00    FIKIH-10 (Tekrar)    Namazla İlgili Hükümler, Namaz Çeşitleri, İmamet ve Cemaatle Namaz        
05.30    HADİS-10 (Tekrar)    Râvi Sayısına Göre Hadis Çeşitleri, Mütevâtir Hadis, Meşhur Hadis, Âhad Hadis        
06.00    MUHASEBE VE FİNANSMAN 9 (Tekrar)    Fatura ve İrsaliye        
06.30    MAKİNE VE TASARIM TEKNOLOJİSİ 9 (Tekrar)    Torna Tezgahına Kesicileri Bağlama ve Hazırlama        
07.00    ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 9 (Tekrar)    Oyun Döneminde Beslenme        
08.50    TBA SPOR    Sabah Sporu        
09.00    COĞRAFYA-9    İklim Elemanları - Yeryüzünde Sıcaklığın Dağılışını Etkileyen Faktörler        
09.30    KİMYA-9    Zayıf Etkileşimler I        
10.00    COĞRAFYA-10    Türkiye’de Bitki Örtüsü        
10.30    KİMYA-10    Homojen ve Heterojen Karışımlar VI        
11.00    COĞRAFYA-11    Türkiye’de Sanayi        
11.30    KİMYA-11    Sıvı Çözeltiler ve Çözünürlük VI        
12.00    COĞRAFYA-12    Kıtaların ve Okyanusların Konumsal Önemindeki Değişimler        
12.30    KİMYA-12    Hibritleşme ve Molekül Geometrileri III        
13.00    9-10-11-12 TBA    Robotik Kodlama Atölyesi        
13.30    AKAİD-11    Peygamberlerin Özellikleri        
14.00    TEFSİR-11    Kur’an’ı Anlama ve Yorumlama, Kur’an’ı Anlama ve Yorumlama Yönteminde Temel İlkeler, Arap Diline Vukufiyet        
14.30    HİTABET VE MESLEKİ UYGULAMA-11    Namaz Tesbihatı        
15.00    ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ 9    Kondansatörlerin Ölçümü ve Bağlantıları        
15.30    ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 9    Dramaik Etkinlik Planı        
16.00    MUHASEBE VE FİNANSMAN 9    Çalışma Sayfası İşlemleri        
16.30    COĞRAFYA-9 (Tekrar)    İklim Elemanları - Yeryüzünde Sıcaklığın Dağılışını Etkileyen Faktörler        
17.00    KİMYA-9 (Tekrar)    Zayıf Etkileşimler I        
17.30    COĞRAFYA-10 (Tekrar)    Türkiye’de Bitki Örtüsü        
18.00    KİMYA-10 (Tekrar)    Homojen ve Heterojen Karışımlar VI        
18.30    COĞRAFYA-11 (Tekrar)    Türkiye’de Sanayi        
19.00    KİMYA-11 (Tekrar)    Sıvı Çözeltiler ve Çözünürlük VI        
19.30    COĞRAFYA-12 (Tekrar)    Kıtaların ve Okyanusların Konumsal Önemindeki Değişimler        
20.00    KİMYA-12 (Tekrar)    Hibritleşme ve Molekül Geometrileri III        
20.30    9-10-11-12 TBA (Tekrar)    Robotik Kodlama Atölyesi        
21.00    AKAİD-11 (Tekrar)    Peygamberlerin Özellikleri        
21.30    TEFSİR-11 (Tekrar)    Kur’an’ı Anlama ve Yorumlama, Kur’an’ı Anlama ve Yorumlama Yönteminde Temel İlkeler, Arap Diline Vukufiyet        
22.00    HİTABET VE MESLEKİ UYGULAMA-11 (Tekrar)    Namaz Tesbihatı        
22.30    ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ 9 (Tekrar)    Kondansatörlerin Ölçümü ve Bağlantıları        
23.00    ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ 9 (Tekrar)    Dramaik Etkinlik Planı        
23.30    MUHASEBE VE FİNANSMAN 9 (Tekrar)    Çalışma Sayfası İşlemleri

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?