Açıköğretim Lisesi 1. Dönem Sınav Soruları, Cevapları ve Sonuçları ne zaman açıklanır

Açıköğretim Lisesi 1. Dönem Sınav Soruları, Cevapları ve Sonuçları ne zaman açıklanır
2017 Açıköğretim Lisesi Sınav Yorumları adı altında başlatılan başlıklarda öğrenciler bugün ve yarın gerçekleştirilecek olan oturumları tartışıyor. En çok merak edilen konu ise sınav soru ve cevaplarıya birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağı. Binlerce öğrencinin başarılı olmak adına katıldığı sınava dair tüm detaylar haberimizde bulunmaktadır...

Okul hayatını dışarıdan sürdürmek isteyenlerin kayıt yaptırabildiği Açıköğretim Lisesi'nde sınav maratonu heyecnı yaşanıyor. 9-10 Aralık'taki oturumlarda başarılı olmak isteyen öğrenciler çalışmalarının sonucunu alma gayretiyle bu sabah itibariyle sınav merkezlerine giderek sınava katıldılar. İlk oturumun 09.30, ikinci oturumun ise 14.00'te yapılacağı bu önemli süreçle bilrikte 1. dönem sınavlarının ilki tamamlanacak. Peki sınav soruları ve cevaplarıyla birlikte herkesin merakla beklediği sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte son sınav üzerinden gidilen takvim tahmini...

2017 Açıköğretim Lisesi 1. dönem sınav yorumları da bir hayli fazla kişi tarafından ilgi görecek gibi duruyor. Binlerce öğrencinin kayıt olduğu lisenin sınavlarında kimilerine göre zor kimilerine göre de kolay sorular bulunuyor. Öğrenciler özellikle internet siteleri ve sosyal medya mecralarında soruları değerlendirirken bu yönden de paylaşımlarda bulunmuş oluyorlar ve birbirlerine destek veriyorlar.

AÇIK LİSE SINAV YORUMLARI
Sınavın bitiminin ardından yorumlara haberimiz içerisinden ulaşabilirisiniz.

AÇIK LİSE SORULARI CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?
01-02 Temmuz 2017 tarihinde 3 oturum olarak gerçekleştirilen 2016-3 dönem sınav soruları ve cevap anahtarı 4 Temmuz tarihinde açıklanmıştı. Yine benzer bir tarihte soru cevapların açıklanması bekleniyor.

AÇIK LİSE 2017-2018 SINAV TAKVİMİ YAYINLANDI MI?
Açık lise 2017-2018 sınav takvimi henüz yayınlanmadı. Yapılan resmi açıklamada yakın bir zamanda yayınlanacağı vatandaşlara duyuruldu. Geçen yılın sınav takvimine haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN ALINIR?
Açık Öğretim Lisesi 2017-1. Dönem 9-10 Aralık tarihinde yapılacak olan sınava girecek olan öğrenciler sınav giriş belgelerini, öğrenci numaraları ve şifreleri ile sisteme girerek alabilirler. Açık lise eğitimi gören öğrenciler sınava Giriş Belgelerini Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesi maol.meb.gov.tr adresi üzerinden çıkarabileceklerdir. Bahsedilen adresten ya da haberimizin içeriğinde bulunan linkten ulaşacağınız adresten alınacak belgenin bilgisayar çıktısı ile sınava girileceklerdir. Posta ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

2017 aöl takvimi
Geçen seneki önemli tarihler

AÖL SINAVINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınavlarda;

Her dersten 20 soru sorulmaktadır,

Her soru 4 seçeneklidir,

Her doğru cevabın değeri 5 puandır,

Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez (götürmez).

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.

Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler

Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı , pasaport veya ehliyet belgelerinden biri.

Sistem üzerinden alınan fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi.

Kurşun kalem ve silgi.

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ NEDİR?
Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

Açık Öğretim Lisesi program içeriği bakımından örgün eğitimdeki genel liselerin program içerikleriyle aynı olmasına karşın, yapısı ve işleyişi bakımından diğer örgün eğitim kurumlarından farklı, kendine özgü ve merkezi nitelikli bir modeldir. Halen yönetmelik gereği ders geçme ve kredi Sistemine göre mezun vermekte olan Açık Öğretim Lisesinde uzaktan öğretimin temel süreçlerinden yararlanılmaktadır. 2006 yılında tüm okulların 4 yıla çıkarılmasıyla birlikte Açık Öğretim Lisesi de 4 yıla çıkarılmış ve Yönetmeliği de bu çerçevede yeniden düzenlenerek sistem değiştirilmiştir.

  Bu tarihten itibaren gelişen teknolojiye paralel olarak Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri artık internet üzerinden yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesinde yüz yüze öğretim uygulaması yoktur. Açık Öğretim Lisesinde okutulan ortak ve seçmeli dersler Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca örgün öğretime paralel olarak belirlenmiştir. Eğitim TV ve Radyo ile yapılmakta basılı materyallerle desteklenmektedir. Basılı materyaller 81 ilde dağıtım noktası olarak belirlenmiş toplam 548 adet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünekargo yolu ile gönderildiği gibi e-kitap olarak internet üzerinden de yayınlanmaktadır.

2006 yılında tüm liselerineğitim süresinin 4 yıla çıkarılmasıyla birlikte Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olan öğrenciler de kademeli olarak 4 yıllık sisteme geçmiş dâhil edilmişlerdir. Örgün eğitim yaşında okulumuza kayıt yaptıran öğrenciler en erken 4 yıl (8 dönem) sonunda mezun olabilirler. Ancak 18 yaşından gün almış öğrencilerimiz yılda üç dönem sınav hakları olduğundan, 8 dönemi 2,5 yılda tamamlayabilmektedirler.

Açık Öğretim Lisesinde bir öğretim yılı iki dönemden oluşur. Öğrenciler çalışma takviminde belirtilen zamanlarda her dönem (yılda 2 kez) internet üzerinden kayıt yenilemek zorundadır. Bir dönem kayıt yenilemeyen öğrencilerin kaydı DONUK, iki dönem üst üste kayıt yenilemeyen öğrencilerin kaydı SİLİK duruma düşer. SİLİK durumdaki öğrencilerin daha önceki kredileri saklı tutulur ve tekrar kayıt yaptırarak kaldıkları yerden devam edebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.