Bakan Ziya Selçuk açıkladı! Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Balanı Ziya Selçuk, katıldığı televizyon programında milyonlarca öğrenci, veli, öğretmen ve vatandaşın cevabını merakla beklediği 'okullar ne zaman açılacak?' sorusunu yanıtladı. Sakçuk; "Temmuz ve Ağustos için bir planlamamız yok." dedi.

Eğitim 22.04.2020, 12:38 Burak ZİHNİ
Bakan Ziya Selçuk açıkladı! Okullar ne zaman açılacak?

NTV'de 23 Nisan ve gündeme yönelik açıklamalarda bulunan ve soruları yanıtlayan Bakan Selçuk; "Sağlık sorunları giderildiği için okullar açılsın deseler biz buna hazırız." derken, okulların açılmasında; Temmuz ve Ağustos değil de Eylül ve Ekim aylarını daha dikkate aldıklarını belirtti.Bakan Selçuk'un konuşmasından öne çıkanlar:Biz 23 Nisan için sınıflarda, okullarda etkinlik yapamasak da evde nasıl yapabiliriz diye düşündük. Sabah saat 8.30'da çocuklar adına Anıtkabir'de olacağız. EBA TV'de de 23 Nisan özel yayınımız olacak. 23 Nisan sabahında çocuklarımıza EBA TV2de özel sürprizlerimiz var." dedi.

Takvimler takip edilebiliyor
'İçimdeki Okul Sesleri' kitabına ilişkin soruya da yanıt veren Bakan Selçuk, ''Çocuklarımıza sesleri tanıtmak gibi tavsiyeler içeriyor. Çocuklara böyle bir hediye vermek benim için çok değerli.  Hazırladığımız eğitim takvimi her telefondan takip edilebilir durumda. EBA'ya katkılarımızı sürekli sağlamaya çalışıyoruz.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
Okullar sağlık sorunları giderildiği için okullar açılsın deseler biz buna hazırız. Biz kararlarımızı alırken tek noktadan bakmıyoruz. Yazın da çocuklarımızın dinlenmesini istiyoruz. Biz her türlü telafisini yaparız. Biz bunu hallederiz. Ama toplumun birliğini beraberliğini korumak daha önemlidir. Türkiye'nin gidişatı ya da DSÖ'nün önerisi olumlu yönde olursa biz hemen çalışmalara başlarız.Okulların açılmasında; Temmuz ve Ağustos değil de Eylül ve Ekim aylarını daha dikkate alıyoruz.

LGS ERTELENECEK Mİ?
LGS ile tarihin değişmesi şu an değişmesi mümkün değil. Ama çocuklarımıza bir şey demek istiyorum. Motivasyonu bozmayalım, okullar herkes için kapalı. Biz 7 Haziran'daki sınavı elbette erteleriz ancak böyle bir durum şu an yok.  
Kaynak Yeniçağ: Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk açıkladı 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138