İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 8 Ocak Salı

İstanbul'da etkisini gösteren kar sonrasında öğrenciler, öğretmenler ve veliler okulların durumunu merak ediyor. Peki 8 Ocak Salı (yarın) okullar tatil mi? İşte detaylar...

Eğitim 07.01.2019, 10:19 07.01.2019, 10:24 Burak ZİHNİ
İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 8 Ocak Salı

Ocak ayının ikinci haftası kar yağışı ile başladı. İstanbul'un birçok ilçesi ve noktasında etkisini gösteren kar sabah saatlerinde zayıflasa da okulların açık mı yoksa kapalı mı olduğu merak ediliyor. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler 'Yarın İstanbul'da okullar tatil mi?' sorusunu sorarak yanıt bulmaya çalışıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan kar yağışı açıklamasında, "İstanbul'da 07.01.2019 pazartesi günü sabah ilk saatlerden itibaren meydana gelecek yağışların, 08.01.2019 salı günü akşam saatlerine kadar kuzey ve doğu kesimleri ağırlıklı olmak üzere aralıklarla kar sağanakları şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Güney kıyılarında 1-3 cm. kuzey ve iç kesimlerde 5-10 cm. arasında kar yüksekliği beklendiğinden vatandaşlarımızın ve ilgililerin buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir." denilmişti.

AKOM DUYURMUŞTU
AKOM'dan yapılan açıklamada, "03 Ocak 2019 Cuma gününden itibaren etkili olan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle şehir merkezinde aralıklarla karla karışık yağmur ve kısa süreli kar yağışıyaşanırken; Çatalca, Silivri ve Arnavutköy gibi batı ilçelerimizde yağışlar çoğunlukla kar şeklinde görülmüştür. Çatalca'ya bağlı mahallelerde (başta Binkılıç olmak üzere) 10-25 cm aralığında kar yüksekliği ölçülmüştür." denildi.


Açıklama şöyle sürdürüldü:
Soğuk havanın 09 Ocak 2019 Çarşamba sabah saatlerine kadar etkili olması beklenirken, yağışların bu gece yarısından itibaren kuzey bölgelerimizden başlayarak il genelinde kar şeklinde etkili olacağı tahmin edilmektedir. Salı akşam saatlerine kadar aralıklarla etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle güney kıyılarımızda 2-5 cm, kuzey ve iç kesimlerde 5-15 cm arasında kar yüksekliği beklenmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbulluların hiçbir olumsuzluk yaşamaması için hazırlıklarını tamamladı. 7 bin 083 personel, bin 357 araç, köy yolları için 147 traktör, metrobüs güzergahında 33 kışla mücadele aracı göreve hazır.

Okullar tatil mi?
Okulların tatil olup olmadığı ile ilgili kararı İstanbul Valiliği veriyor. Şu ana kadar herhangi bir gelişme yaşanmadı bu konuda. Bir değişiklik olduğu takdirde haberimiz güncellenecektir.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138