MEB'den 'ana sınıfı' kararı: 5 gün yüz yüze eğitim olacak

MEB'den merakla beklenen açıklama geldi: Resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir.

Eğitim 20.11.2020, 12:36 20.11.2020, 14:56 Gazete Damga

MEB'in açıklaması şöyle:

"Resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir

Okul öncesi eğitim kurumlarında, 5 gün ve günde 6 etkinlik saati yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olarak planlanacak.

Fiziki imkanları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında, salgınla ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecek."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sabah saatlerinde koronavirüs önlemleri nedeniyle kapatılan kreş ve anaokullar konusunda çalışma yapıldığını ve gün için bilgi verileceğini duyurmuştu.

Selçuk ifadelerini kullanmıştı: "Çalışan annelerin okul öncesi kurumlarına çocuklarını verebilmeleri konusunda olumlu bir haber de yansıyacak diye düşünüyorum. Onunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Gün içinde tüm milli eğitim müdürlüklerine, okullara bilgiyi geçmiş oluruz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?