ÖSYM 2018 TUS ve STS Tıp Doktorluğu Soru ve Cevapları Yayımladı - Sonuçlar ne zaman açıklanacak

ÖSYM 2018 TUS ve STS Tıp Doktorluğu Soru ve Cevapları Yayımladı - Sonuçlar ne zaman açıklanacak
ÖSYM tarafından düzenlenen 2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu (1. Dönem) temel soru kitapçığı ve cevap anahtarları osym.gov.tr üzerinden duyuruldu. Buna göre adaylar tüm bilgilere ulaşabilecek. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak. İşte detaylar...

Binlerce adayın başarılı olmak için büyük gayrat gösterdiği 2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu sınavı ile ilgili olarak gözler ÖSYM'deydi. Kurumun intrnet sitesine girenler sürekli olarak soru ve cevap anahtarlarına göz atmak ve sonuçlarını öğrenmek istiyordu. Kurumun internet sitesinden yapılan açıklama ve uyuruyla tüm detaylar yayınlandı.

ÖSYM her sınav döneminde gerçekleştirdiği gibi bugün de gerçekleştirdiği duyuru ile adaylara büyük kolaylık sağladı ve durumlarını analiz edebilecekleri soru ve cevap anahtarını erişime açtı.

ÖSYM'DEN TUS VE STS DUYURUSU
ÖSYM resmi internet sitesi oysm.gov.tr üzerinden yayınlanan duyuru ile birlikte 25 Şubat'ta binlerce adayın katılım sağladığı 2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu ile ilgili soru ve cevap anahtarlarının yayınlandığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi...

2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu sınav soru ve cevapları

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuru,

25 Şubat 2018 tarihinde uygulanan 2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu (1. Dönem) Temel Soru Kitapçığına,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 27 Şubat 2018 tarihinde saat 10.30’dan itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.
Yardımcılı görme engelli adaylara sorulmayacak sorular 2018-TUS ve STS Tıp Doktorluğu TTBT ve KTBT Testlerinde (% 10)  bulunmamaktadır.

2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu (1. Dönem) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara saygıyla duyurulur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum