Serkan Uman gibi yazar olacaklar

Büyükçekmece Halime Bulduk İlkokulu öğrencileri, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yazar Serkan Uman'la bir araya geldi. Öğrenciler, günün birinde Serkan Uman gibi yazar olmak istediklerini dile getirdi

Eğitim 11.12.2018, 12:55 Burak ZİHNİ
Serkan Uman gibi yazar olacaklar

Halime Bulduk İlkokulu'nun 3-B sınıfı öğretmeni Pakize Sarıkaya, yaşam azmiyle örnek olacağı düşüncesiyle, öğrencilerinden tek parmağı ile kitap yazmayı başaran Serkan Uman'ın hayatını incelemelerini istedi. Sınıfta bu ödevlerden bir pano hazırlandı ve sonrasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş'ın katkılarıyla Serkan Uman 3-B öğrencilerini ziyarete geldi. Bu sürpriz organizasyona tekerlekli sandalyesiyle katılan Serkan Uman, yaşam mücadelesini ve yazarlık serüvenini öğrencilerle paylaştı. Sınıfın öğrencileri ise kendi yazı denemelerini Serkan Uman'a sundular ve önerilerini dinlediler.

Uman'ı çok sevdiler
Genç yazar Uman, Okul Müdürü Özge Şahin, Müdür Yardımcısı Gülden Demir ve sınıf öğretmeni Pakize Sarıkaya'ya bu anlamlı organizasyonda öğrencilerle buluşma şansı tanıdığı için teşekkür etti. Öğrenciler de hiçbir şeyin başarıya engel olamayacağının en güzel örneklerinden birini azmiyle inancıyla ortaya koyan Serkan Uman'ı çok sevdiklerini, günün birinde onun gibi yazar olmak istediklerini dile getirdiler. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?