Son dakika: Ankara Valiliği yüz yüze eğitim için tarih verdi

Ankara Valiliği, il çapında uygulanacak yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, Pazartesi günkü Kabine toplantısı sonrası alınacak kararlara göre 2 Mart 2021 tarihinde yeni uygulamaya geçileceği bildirildi.

Eğitim 27.02.2021, 10:21 28.02.2021, 10:01
Son dakika: Ankara Valiliği yüz yüze eğitim için tarih verdi

Türkiye'de 1 Mart 2021 tarihi ile başlaması planlanan kademeli normalleşme kapsamında yüz yüze eğitim konusunda gözler Pazartesi günki Kabine toplantısında. 

Ankara Valiliği, yaptığı yazılı açıklamada hali hazırda uygulanan uygulamanın sürdürüleceği, 2 Mart 2021 itibariyle yeni uygulamaların hayata geçirilebileceği belirtildi. Yeni uygulamalar için 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınacak kararlar işaret ediliyor. Buna göre 81 ilin 4 kademeye ayrılıp o gruba özgü normalleşme ya da yeniden kapanma tedbirlerinin alınması bekleniliyor.

Ankara Valiliği de buna dikkat çekerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kabine Toplantısı'nda eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat'tan bu yana uygulanan birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve  seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim bazlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibarıyla başlanabilecektir. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar çerçevesinde her ilimiz içerisinde bulunduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır." 

DHA

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138