30 Ağustos 2021 Pazartesi fındık fiyatları | Fındık kaç lira?

Türkiye'nin kuzeyinde binlerce vatandaşın gelir ve geçim kaynağı sıralamasında ilk basamaklarda yer alan fındık hakkında sezonun son günlerinde araştırmalar devam ediyor. Haftanın ilk mesai gününde son seviyeler öğrenilmek isteniyor ve bu sebeple de internette fındık kaç lira ve fındık fiyatları gibi sorgulamalar gerçekleştiriliyor. Üreticiden tüketiciye, yevmiyeciden alım yapacak firmalara kadar binlerce kişiyi ve sektörleri etkileyen fiyatları sizler için derledik. Peki, fındık kaç lira? 30 Ağustos 2021 Pazartesi fındık fiyatları haberimizde yer alıyor.

Ekonomi 30.08.2021, 08:18 Burak ZİHNİ
30 Ağustos 2021 Pazartesi fındık fiyatları | Fındık kaç lira?

Yaz aylarının sona ermesine son bir gün kala fındıkla ilgili araştırmalar sürüyor. Düzce'den Artvin'e kadar binlerce kişinin geçimini sağladığı ve bundan sonraki sezon için umutlanmalarını devam ettirdiği ürünler yine en çok arananlar listesindeki yerini alıyor. Üreticiler kadar alım yapacak firmalar ve tüketiciler açısından da önemli bir yeri bulunan fındığın son günlerdeki fiyatları merak ediliyor ve öğrenilmek isteniyor. Peki, Fındık kaç lira? 30 Ağustos 2021 Pazartesi fındık fiyatları haberimizde yer alıyor. 30 Ağustos Pazartesi fındık fiyatları açıklandı mı? Kuzeyin gelir kaynaklarından biri olarak gündemdeki yerini koruyan ve son günlerde 30 lira bandına yükselip yükselmeyeceği konusundaki beklentilerle konuşulan fındık konusundaki araştırmalar başladı. Şehirlere göre değişen seviyelerde üreticilerin yanısıra ürtici firmalar ve sofralarına nasıl yansıyacağını görmek isteyen tüketiciler son bilgileri öğrenebilmek amacında. 30 Ağustos Pazartesi günü fındık fiyatları kaç lira? Fındık fiyatları yükseliyor mu düşüyor mu? Serbest piyasada fındık fiyatları ne kadar? Fındık fiyatlarında son durum ne? İşte il il güncel fındık fiyatları. Ordu, Samsun, Çarşamba, Zonguldak, Kocaeli, Ünye, Giresun, Düzce, Sakarya, Fatsa, Akçakoca, Terme ve Trabzon gibi fındığın bol olduğu yerlerde güncel fındık fiyatları. Sizler de sahip olduğunuz fındıklara ve piyasaya yönelik fiyat yorumlarınızı haberimizin altında yer alan mesaj kısmından yazabilirsiniz. Sizce fındık fiyatları ne durumda? İyi günler dileriz.


 

'Fındık' cinayeti! Ailesine kurşun yağdırdı

Ordu’nun Korgan ilçesinde 14 yaşındaki bir çocuk, 'fındık bahçesine gitme' meselesi yüzünden tartıştığı ailesine polis olan babasının tabancası ile kurşun yağdırdı. Çocuk; annesi, anneannesi ve ağabeyini öldürdü, babasını ise ağır yaraladı. Ailenin küçük oğlu Y.E.Y'nin (4) ise kaçarak kurtulduğu öğrenildi. Tokat Niksar’da görevli polis memuru C.Y., fındık hasat sezonu için ailesiyle birlikte memleketi Ordu Korgan’a geldi. İddiaya göre, bahçeye gitmek için hazırlanan aile ile ailenin 14 yaşındaki çocukları F.Y. arasında iddiaya göre fındık toplaması meselesi yüzünden tartışma çıktı. Bu sırada F.Y., polis babasının beylik tabancasını alıp, aile bireylerine kurşun yağdırdı. Annesi Rahime Yalpı ile anneannesi Cennet Gedek’i öldüren F.Y., babası Cemalettin ile ağabeyi Murat Yalpı’yı da yaraladı. Olay sırasında odada bulunan ailenin küçük oğlu Y.E.Y. ise kaçarak kurtulduğu belirtildi. Silah seslerini duyan komşuların ihbarı üzerine adrese çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulanslarla Fatsa Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenen baba oğuldan Murat Yalpı da yolda yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren aile bireylerinin cansız bedenleri otopsi için hastane morguna kaldırıldı. Olay sonrası F.Y. jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Olay esnasında evde bulunan F.Y’nin 4 yaşındaki kardeşi Y.E.Y’nin evden kaçtığı, şu an ise akrabalarının yanında olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

fındık fiyatları


30 Ağustos 2021 Pazartesi fındık fiyatları

Sakarya ve Doğu Karadeniz'in en önemli ihracat ürünü olan fındık fiyatlarındaki son durum merak ediliyor. Fındık sektöründe, hareketlilik devam ediyor. Sakarya, Pazartesi, Terme, Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Kocaeli, Zonguldak, Ünye, Fatsa, Düzce ve Akçakoca 'da 30 Ağustos Pazartesi günü serbest piyasa fındık fiyatları şu şekilde:

TMO FINDIK FİYATLARI : 21,00 TL - 22,50 TL

AKÇAKOCA FINDIK FİYATLARI: 21,00 TL - 24,34 TL

ALAPLI FINDIK FİYATLARI: 20,50 TL - 24,00 TL

BARTIN FINDIK FİYATLARI: 20,50 TL - 24,00 TL

ÇARŞAMBA FINDIK FİYATLARI: 21,50 TL - 23,00 TL

DÜZCE FINDIK FİYATLARI: 21,00 TL - 24,34 TL

FATSA FINDIK FİYATLARI: 20,75 TL - 24,14 TL

GİRESUN FINDIK FİYATLARI: 21,24 TL - 26,90 TL

KOCAELİ FINDIK FİYATLARI: 20,25 TL - 23,00 TL

ORDU FINDIK FİYATLARI : 21,50 TL - 23,50 TL

SAKARYA FINDIK FİYATLARI: 20,25 TL - 23,25 TL

SAMSUN FINDIK FİYATLARI : 21,85 TL - 23,50 TL

TERME FINDIK FİYATLARI: 21,50 TL - 23,25 TL

TRABZON FINDIK FİYATLARI: 21,75 TL - 23,25 TL

ÜNYE FINDIK FİYATLARI: 21,50 TL - 23,50 TL

ZONGULDAK FINDIK FİYATLARI: 20,25 TL - 23,00 TL*** Fiyatlar değişebilmektedir. Tahmini seviyeler verilmektedir.

Yorumlar (1)
Ormanlı cumalı 1 ay önce
Yazıklar olsun fındık fiyatına bak zehir zıkkım olsun
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138