AkçanSA Avrupa'nın en iyisi

Akçansa, her yıl 5 bine yakın başvuru alan ve 300’ün üzerindeki sektör profesyonellerinden oluşan jüri ile değerlendirmelerini yapan Globee Awards’ın prestijli platformu ‘International Best in Business Awards’ ödül programında önemli bir uluslararası başarıya daha imza attı

Ekonomi 04.11.2021, 16:30
AkçanSA Avrupa'nın en iyisi

Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık uluslararası alanda kazandıkları saygın ödüllerin en iyi insan kaynakları uygulamalarını hayata geçirme çabalarının somut birer karşılığı olmasından duydukları mutluluğu ifade etti.  Kurum, öncü insan kaynakları uygulamaları ile ‘Avrupa’da Yılın En İyi İşvereni’ kategorisinde en yüksek puanı alarak kazandığı altın ödülle Avrupa’nın zirvesine çıktı.  İnsan odaklı çalışmalara imza atan ve insan kaynakları iş süreçlerini yenilikçi bakış açısıyla daha etkin hale getiren Akçansa, uluslararası alanda kazandığı önemli ödüllere yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Şirket, iş dünyasının saygın platformları arasında yer alan Globee Awards’ın ‘International Best in Business Awards’ ödül programında ‘Avrupa’da Yılın En İyi İşvereni’ kategorisinde altın ödülün sahibi olarak Avrupa’nın 1 numarası oldu.


İnsan kaynakları uygulamaları


Sürekli gelişim ve yüksek performansı sağlayacak uygulamalarıyla nitelikli insan gücüne sahip, sektöründe örnek ve her zaman tercih edilen işveren olma hedefini benimseyen Akçansa, çalışanların ihtiyaç duydukları gelişim fırsatlarına her zaman, her yerde ulaşmalarını sağlamak amacıyla 2020 yılında hayata geçirdiği Dijital Akademi ile sektöründe farklılaşıyor.  Yeni neslin dinamizmini şirket içindeki deneyimle birleştirmek üzere 14 mentor ve menti’den oluşan mentorluk programı Kariyer Çınarı’nı hayata geçiren Akçansa ayrıca, yetenek yönetimi ile ilgili hem davranışsal hem de teknik anlamda gelişime önem veriyor ve buna yönelik olarak sürekli daha iyiye ulaşma bakış açısıyla çeşitli programlar organize ediyor. Kurum ayrıca çok seslilik ve özgünlüğün en büyük zenginlik olduğuna inanırken, iş hayatında kadınların güçlenmesi ve tüm iş süreçlerinde cinsiyet temelli ayrımcılığın ortadan kaldırılması için yerel ve küresel girişimlere gönüllü olarak katılıyor. Başarı öyküsü yazıyoruz

Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık uluslararası alanda kazandıkları saygın ödüllerin en iyi insan kaynakları uygulamalarını hayata geçirme çabalarının somut birer karşılığı olmasından duydukları mutluluğu ifade etti. Kanadıkırık şöyle devam etti; “Akçansa olarak en önemli kıymetimiz olan çalışanlarımızın iş deneyimini iyileştirmek, iş hayatlarına değer katmak için sürekli yenilikçi proje ve uygulamalara odaklanıyoruz. Sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatlarıyla başarı öykümüzü beraber yazıyoruz. Çevik yapımız, nitelikli insan kaynağımız ile, hepimize gurur veren bu ödülleri sürdürmek için çalışmalarımız devam edecek”.


Saygın olmak mutluluk veriyor

Akçansa’yı Avrupa’nın zirvesine çıkaran insan kaynakları uygulamalarının arkasında güçlü alt yapı, nitelikli insan kaynağı, planlama başarısı ve yoğun özveri bulunduğunu söyleyen Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz söz konusu gurur veren ödüllerin aynı zamanda sorumluluklarını daha da artırdığını söyledi. Yılmaz; “Akçansa olarak en yenilikçi uygulamaları bünyemize hızla adapte edip, çalışanlarımızın gelişimini sağlamak için önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Özellikle pandemi ile hayatlarımızın merkezinde yer alan dijitalleşmenin sunduğu sonsuz fırsatlardan çalışanlarımızı en iyi şekilde yararlandırmaya çalışıyoruz. İnsan kaynakları vizyonumuzun böylesine saygın bir platformda ödülle taçlanması hepimizi mutlu ediyor” dedi.
 

Yorumlar (0)