Benzin kuyruklarına AK Partili vekil İbrahim Aydemir'den savunma: Araç fazlalığı var

Son günlerde üst üste gelen zamlarla 10 lira seviyesinde bulunan benzin için kuyruklar oluşması dikkat çekmesi. AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir ise söz konusu durum hakkında bir gazeteciye verdiği "Kuyruklar zamdan değil araç fazlalığından" cevabıyla tepkilerin hedefi oldu.

Ekonomi 26.11.2021, 10:20 26.11.2021, 10:22 Burak ZİHNİ
Benzin kuyruklarına AK Partili vekil İbrahim Aydemir'den savunma: Araç fazlalığı var

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, bir gazetecinin akaryakıt istasyonlarındaki araç kuyruklarıyla ilgili sorduğu soruya, "Zamlarla ilgili benzin istasyonlarında bir kuyruk yok arkadaşlar. Kuyruk nereden kaynaklanıyor biliyor musun? Bunu ben Plan Bütçe Komisyonunda bir iki defa daha altını çizerek söyledim. Araç sayısı fazla ondan kaynaklı." karşılığını verdi.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir Plan Bütçe Komisyonundaki görüşmelerin ardından Mecliste açıklamalarda bulundu.

AK Parti'li Aydemir bir gazetecinin "Akaryakıt zamları sonrası benzin istasyonlarında oluşan araç sıralarıyla ilgili bir değerlendirmeniz olur mu?" sorusuna şu yanıtı verdi:

Zamlarla ilgili benzin istasyonlarında bir kuyruk yok arkadaşlar. Kuyruk nereden kaynaklanıyor biliyor musun? Bunu ben Plan Bütçe Komisyonunda bir iki defa daha altını çizerek söyledim. Araç sayısı fazla ondan kaynaklı. Bunu ara ara o resimleri gösterip sanki efendim zamlardan kaynaklı kuyruk varmış gibi göstermeye çalışan özellikle trol medyada bir kesim var. Onların aktarımıdır bu. Dolayısıyla böyle bir şey yoktur diyorum.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?