CHP'nin akaryakıt fiyatlarına ilişkin önerisi dikkat çekti: 'Benzin ve motorin 6 TL düşer'

Son yedi ayda benzine yüzde 197, motorine ise yüzde 187 oranında zam geldi. Araç sahipleri sıkıntılar yaşarken CHP'den, benzin ve motorin fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken bir öneri geldi.

Ekonomi 30.05.2022, 10:02 30.05.2022, 11:23
CHP'nin akaryakıt fiyatlarına ilişkin önerisi dikkat çekti: 'Benzin ve motorin 6 TL düşer'


Dolar/TL kurundaki artışın ardından geçtiğimiz cuma - cumartesi günleri benzin ve motorin fiyatlarına zam geldi. İstanbul'da benzinin litre fiyatı 25 TL'yi aştı. 28 Ekim 2021'de 8.41 TL'den satılan benzinin 25 TL'ye gelmesi vatandaşın bütçesini sarstı. Bu noktada ana muhalefet partisinden dikkat çeken bir öneri geldi. CHP Hatay milletvekili Mehmet Güzelmansur, devletin akaryakıt üzerindeki ÖTV'yi sıfırlayıp KDV'yi yüzde 1'e düşürmesi halinde benzin ve motorin fiyatlarının 6 lira civarında ucuzlayacağını söyledi.


'EĞER BUNU YAPARLARSA ÇİFTÇİ TARLASINA DÖNER'

Akaryakıta gelen zamların iğneden ipliğe her şeyin fiyatını artırdığını belirten Güzelmansur, 'Halkını rahatlatmak için bşata Almanya olmak üzere birçok ülke akaryakıttaki vergiyi kaldırdı. Hükümet de halk için vergiden vazgeçerse çiftçi tarlasına döner. Taksici, dolmuşcu, servisçi, esnaf zarardan kurtulur' dedi.

Yorumlar (0)