Kurban bayramı öncesi 223,7 milyon TL ek kaynak ihtiyaç sahiplerine aktarıldı

Bakan Derya Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin yanında olacaklarını belirtti.

Ekonomi 07.07.2022, 11:06 Burak ZİHNİ
Kurban bayramı öncesi 223,7 milyon TL ek kaynak ihtiyaç sahiplerine aktarıldı


Aktarılan kaynağın etkin ve hızlı şekilde sahiplerine ulaştırılacağını kaydeden Bakan Yanık, SYDV'ler aracılığıyla tespit edilen ihtiyaç sahibi hanelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanması için ayni ve nakdi olarak destek verdiklerinin altını çizdi. Yanık, "Dini bayramlarımız öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için yardımda bulunuyoruz. Geçtiğimiz ramazan ayı öncesinde vatandaşlarımızın gıda ihtiyaçlarının karşılanması için SYDV'lerimize 224 milyon TL kaynak aktarmıştık. Şimdi de Kurban Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi hanelerin temel gıda gereksinimlerini karşılayabilmesi için SYDV'lere yaklaşık 223,7 milyon TL ek kaynak aktardık" dedi. 

İhtiyaç sahibi ailelere sunulan sosyal yardımların nesnel, şeffaf ve hesap verilebilir biçimde gerçekleştiğini vurgulayan Yanık, "Sosyal yardımlarımızı talep odaklıdan çıkarıp arz odaklı şekle dönüştürdük. Vatandaşlarımız artık bize gelmiyor, biz onlara ulaşıyoruz. Bunu da yaparken hiçbir ayrım gözetmiyoruz. 2002'den bu yana ürettiğimiz sosyal refahı eşit bir biçimde dağıtmanın mücadelesini veriyoruz. Bu doğrultuda vatandaşlarımızın dönemsel ihtiyaçlarının karşılanması için sosyal yardımlarımızı ve desteklerimizi artırarak vatandaşlarımıza sunacağız" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)