Mesai saatlerinde oyun oynayanlara kötü haber! İşten atılabilirsiniz...

İnternetin her geçen gün daha da fazla yayılması ile birlikte erişiminin kolay hale geldiği yerlerden biri de iş yerleri. Her gün milyonlarca çalışanın sanal dolaşımda olduğu dünyada oyun oynamak da bazen bunun parçası olabiliyor. Ancak dikkat! Eğer oynadığınız oyun fark edilirse işinizden olabilirsiniz!

Ekonomi 15.10.2020, 10:41 Burak ZİHNİ
Mesai saatlerinde oyun oynayanlara kötü haber! İşten atılabilirsiniz...

İş yerinde oynamak işten kovulmak için bir sebep mi? sorusu sıkça soruluyor. Sebebi ise uzun mesai saatlerinin yanısıra kendisini psikolojik olarak iyi hissetmeyenler için kafa dağıtma rolü oynaması. Ancak oyun oynamak istemeniz size pahalıya patlayabilir. İş yeri sahiplerinin bu konuda avantajlı olduğunu ve sizi kovabileceğini unutmayın


YARGITAY'DAN İŞ YERİNDE OYUN OYNAYANLARA KÖTÜ HABER!

İş yerinde vakit geçirmek için Candy Crush tarzı oyunlar oynayan bir çalışan, işveren tarafından tazminatsız olarak işten çıkarıldı. Yargıtay’ın kararında ‘Mesai saatleri içerisinde internette oyun oynamak ve çeşitli sitelerde gezmek işverenin güvenini kötüye kullanmaktır” denildi. Bu noktada bir yıl içerisinde 6 kez yarım saat, 6 kez de 1 saatin üzerinde oyun kişi oynadığı tespit edilen tazminatsız olarak işten çıkarılmış oldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?