MTV ödemelerinde son gün ne zaman? MTV nasıl ödenir

Ocak ve temmuz aylarında yatırılan Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde ödeme dönemi başladı. Sürücüler de hummalı bir araştırma içine girdi. Peki MTV ödemelerinde son gün ne zaman? MTV nasıl ödenir? İşte detaylar....

Ekonomi 23.01.2020, 10:44
MTV ödemelerinde son gün ne zaman? MTV nasıl ödenir

Sürücülerin sahip oldukları açların yaşları ve motor güçlerine göre senede iki kez ödemesini gerçekleştirdiği Motorlu Taşıtlar Vergisi 1 Ocak'tan itibaren yatırılabiliyor. Milyonlarca kişinin ödemekle mükellef oldığu vergi ile ilgili olarak henüz parasını yatırmayanlar ise son günün ne zaman olduğunu öğrenmek adın araştırmalarda bulunuyor. MTV ödemelerinde son gün ne zaman? MTV nasıl ödenir? sorularının yanıtı haberimizde.
 


MTV için son gün ne zaman?

Yeni yılla birlikte uygulanan zamlara kıyasla düşük bir yüzde belirlenen MTV, sürücülerin en çok araştırdığı konuların başında geliyor. Ödeme konusunda iki kez fırsat tanınan sürücüler ocak ve temmuz aylarında paralarını yatırabiliyor. Ancak MTV ödemeyen kişiler için faiz sçz konusu. Eğer ödemenizi yapmak istiyorsanız son gün 31 Ocak.


MTV nasıl ödenir?

Takvimler 2020'ye evrildiğinden itibaren ödenmesine başlanan MTV için birkaç yöntem bulunmaktadır. MTV ödemeleri, 2020 yılında, ocak ayı itibariyle araç sahiplerinden ilk taksit olarak talep edilecek. Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin ikinci taksiti ise temmuz ayında ödenecek. İşlemler, Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) resmi internet sitesi, vergi daireleri ve bankalar aracılığıyla kolayca ödenebilecek.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?