MÜSİAD'ta bayrak değişimi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 26. MÜSİAD Olağan Genel Kurulu’nda 7.başkanını seçti. 2017 yılından beri görevi yürüten Abdurahman Kaan bayrağı, seçimlere tek aday olarak giren Mahmut Asmalı’ya devretti

Ekonomi 13.09.2021, 11:50 13.09.2021, 11:52 Burak ZİHNİ
MÜSİAD'ta bayrak değişimi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), bugün İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 26. MÜSİAD Olağan Genel Kurulu’nda yeni başkanını seçti. Seçimlere tek aday olarak giren Mahmut Asmalı MÜSİAD’IN 7.  başkanı oldu. Mahmut Asmanlı, bayrağı 2017 yılından beri icraatlara imza atan Abdurahman Kaan’dan devraldı. MÜSİAD’ın yeni başkanı Asmalı, seçimin ardından, "MÜSİAD olarak 31. yılımızı geride bırakırken, Türkiye'mizin ekonomik ve sosyal gelişmesinde, küresel bir oyuncu olması yolunda, MÜSİAD’ımız çok önemli bir görev üstlenmiştir.MÜSİAD'a 2006 tarihinde bir nefer olarak üye olan, 4 Genel başkanla çalışan, sektör kurullarında, yönetim kurullarında ve başkan vekilliği görevlerinde bulunan bir kardeşiniz olarak, tüm şubelerimizin ve yönetim kademelerimizin muta bakatı sonucunda,Genel Kurulumuzun da onayı ile devraldığımız bu bayrağı inşallah hep birlikte daha ileriye, daha yükseğe taşıyacağız" dedi.

Ailem için bir şereft

"Biz, buraya üye olurken bir nefer olarak katıldık ve zaman içerisinde tevdi edilen tüm görevleri canla başla yerine getirmeye gayret ettik ve nihayetinde yapılan istişareler sonucunda, bizimle beraber bir yönetim kurulu oluşturulması mutabakatını sağladık" diyen Asmalı, "MÜSİAD’da aldığım her görev, benim ve ailem için bir şereftir. Bu şerefli ve kutsal görevim süresince var gücümle çalışacağıma huzurlarınızda  söz veriyorum. Üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun ne denli büyük olduğunun farkındayız. MÜSİAD'ı bugünlere taşıyan ruh ve heyecanla, bu sorumlulukları yerine getireceğimizden eminiz ki kimsenin şüphesi yoktur" ifadelerini kullandı.Atılıma destek vereceğiz

Asmalı, "MÜSİAD olarak, yurtiçinde 81 ilimizde 89 şubeyle, yurtdışında 95 ülkede 200’ün üzerindeki irtibat noktasında toplam 11 bini aşkın üyesi, yaklaşık 60 bin şirketten oluşan ekonomik büyüklüğü ile dün olduğu gibi bugün de bu atılımın en büyük destekleyicisi ve paydaşı olacağız. 

Bizler; “Tohum saç, bitmezse toprak utansın…” diyen büyüklerimizi dinleyerek, gelecekte bu dünyanın öncüsü olacak kuşakları yetiştirmek adına, Genç MÜSİAD’la  tohumlar ektik. Son 20 yılda bu tohumlar yeşerdi; filiz verdi, güçlendi ve artık kendi gövdeleri üzerinde durmaya başladılar. İnşallah bu dönem, meyveleri topladığımız dönem olacaktır.  Bununla birlikte, MÜSİAD Kadın çalışma grubumuza vereceğimiz güçlü destekle;  iş ve aile hayatımızın bu gününe, ve geleceğine yönelik birçok başarılı projeyi de inşallah hayata geçireceğiz. Bugün genel kurulumuza teşrif ederek bizleri onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza, genel kurulumuzda bu şerefli görevi şahsıma layık gören tüm üyelerimize, görevi devraldığım değerli başkanım Abdurrahman Kaan beyefendiye, tüm yönetim kurulu çalışma arkadaşlarına, bu organizasyonda emeği geçen tüm emektarlarımıza, yurtiçinden ve yurtdışından programımıza teşrif eden, tüm değerli üyelerimize, misafirlerimize, yürekten teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

MAHMUT ASMALI KİMDİR?

MÜSİAD’ın yeni başkanı Mahmut  Asmalı’nın kariyeri başarılarla dolu. Akyapı’nın sahibi olan Asmalı, 1967 Rize / Pazar doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Asmalı, 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Saha Mühendisi olarak başladığı meslek hayatının 1989-1998 yılları arasında birçok başarılı projeye imza atarak, özel sektörde Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 1998 yılında ise çalıştığı şirketten ayrılarak mühendis bir arkadaşı Hüseyin DİNÇEL ile birlikte Akyapı İnşaat’ı kurdu. 1998 yılında ise Hüseyin Dinçel’le birlikte Akyapı’yı kurdu. Akyapı; 23 yıldır fabrikalardan toplu konutlara, sanayi sitelerinden alışveriş merkezlerine, hastanelerden okullara kadar inşaat sektörünün her alanında projeler gerçekleştirdi. Şirket, yeni projeleriyle de faaliyetlerine devam ediyor. Asmalı, 2009 yılında Türkiye İktisadi ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı ‘Yılın Girişimcisi’ ödülüne layık görüldü.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?