Vergi, SGK ve trafik cezası nasıl yapılandırılır? Bakan tarihi verdi

Milyonlarca vatandaşın yılın belirli dönemlerinde çıkarılan af ile yararlandığı yapılandırma bu sene de gerçekleşecek. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, son günü de açıkladı. Peki vergi, SGK ve trafik cezası nasıl yapılandırılır? İşte detaylar...

Ekonomi 05.06.2018, 09:13
Vergi, SGK ve trafik cezası nasıl yapılandırılır? Bakan tarihi verdi

Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken milyonlarca vatandaşı mutlu edecek olan yapılandırma haberi Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Çeşitli kalemler altında borcu bulunan vatandaşlar bu meblağları yapılandırabilecek ve uzun bir süreye yayabilecek.

Hükümetin tarihi bir fırsat daha sunduğunu belirten Ağbal, yapılandırma için de son günün tarihini açıkladı. Buna göre vatandaşlar 31 Temmuz'a kadar borçlarını yapılandırabilecek.

Vergi borcu yapılandırması nasıl yapılır?
İnternette İnternet Vergi Dairesi web sitesinden yapabilirsiniz. Burada taksitle veya defaeten ödeme seçenekleriyle borcunuza düşen miktarları yatırma şansınız bulunuyor.

Neredeyse sıfır faiz
MTV ve trafik para cezalarında peşin ödeme seçeneğinde faiz neredeyse sıfıra kadar düşüyor.

Başvuruların tarihleri
Başvuruların 31 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Ödemeler ise SGK'ya ağustos, Maliye'ye Eylül ayında yapılacak.

Kartla ödeme var
Başvuru ve ödemeler vergi dairelerine yapılabileceği gibi internetten de gerçekleştirilebilecek. Ödemeler banka kartı/kredi kartı ile yapılabilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?