13.09.2018, 20:24

Emperyalistlerin kirli yüzü

Rusya tarihinin en büyük tatbikatını yapacakmış.Yanına Çin’i de alarak ABD'ye gözdağı verecek. Kirli oyunlar oynanıyor. Oyun içinde oyunlar ve zaaf gösteren potansiyel yem ülkelere gözdağı. Dolaylı olarak da tatbikatta kullanacakları modern silahlarının reklamı ve satışı vitrinize edilmesi daha neler neler?
Bir insan olarak artık uygar ve modern geçinen emperyalist ülkelerin iyi niyetli ve uygar olduklarına ait düşüncem fikirlerim yerle bir oldu. Çocukların yaşlıların kadınların dahası binlerce sivili öldürme pahasına taşeron firma misyonu üstlenen bu emperyalistleri kınıyorum. Lanetliyorum. Kahrolsunlar. Hiçbiri uygar değil kanlı elleri ve kirli yüzleri maskelerine rağmen apaçık ortada.
1-Rusya Suriye'de ne amaçla uzun süreli kaldı ve üsleri var? Kimse bana bunun mantıklı bir açıklama yapamaz zira yok olamaz da.
2- Rusya'nın adım adım akdenize inme ve orayı kontrolünün altına almak isteme projesinde gerçek emelleri ne? 
3- Rusya gizli gizli basından da habersiz ABD ile ne tür antlaşmalar, paylaşımlar ve görüşmeler yapıyor?
4- Rusya, Çin,İran birlikteliği gerçek bir birliktelik iş birliği mi? İşte bu ve buna benzer daha nice nice siyasi, iktisadi, psikolojik içerikler anlamlar taşıyan roller, planlar... 
Gelelim ABD ve Trump denilen şarlatana; siyaset adamı görünümlü pisikyatrik vaka ve emlakçı zihniyetli iş adamına…İsrail kuruluşundan bu yana hiçbir zaman ABD’den aldığı avantajları tarihi boyunca almamıştır. Belkide Trump sonrası da asla alamayacaktır. Uzan uzun yazmama gerek yok her şey gözlerimizin önünde cereyanı ediyor ve etmeye de devam ediyor.
Ayakta uyuyan mevcut iktidar da bu büyük oyunlar karşısında iktidarda kalabilme pahasına milli değerlere sarılıp çeşitli Türk işi senaryolara baş vurup halka sığınıyor. Ana muhalefet kendi koltuk sevdasından ne yapacağını şaşırmış narkoz almış modunda. Bir Arnavut atasözü her şeyi açıklıyor "Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete."

Yorumlar (0)