02.07.2020, 06:09

En büyük devrimci Erdoğan!

Ve günlerdir tartışılan yasa tasarısı mecliste...

Yani AK Parti'nin hazırladığı ve bazı illerde birden fazla baronun kurulmasına olanak tanıyan çoklu baro düzenlemesi Meclis'e sunuldu.

Evet aylardır, günlerdir ve onca yürüyenler kervanına katılan Avukatların da yürümesine vesile olan yasa tasarısı AK Parti ve MHP ittifakının güç birliği yaptığı Mecliste..

Ve daha önceki Barış Süreci, Başkanlık Sistemi, Yargıtay, Danıştay hatta Askeri gibi birçok güç endeksli kuruluşların güçlerinin kırılması gibi birçok Anayasa değişikliği gibi konu ve yasa değişikliği ardından yeni baroların kurulmasına imkân tanıyacak olan yasa tasarısı meclisten geçer mi, geçmez mi bilmem ama 24 saat önce yapılan açıklamanın ardından hem de 24 saat dolmadan meclise gelmesini sağlayan ismin Erdoğan olduğunu hepimiz biliyoruz..

Yani dediğini yapan, zaman zaman bir adım ileri 2 adım geri atsa da dediğini er ya da geç yapan, yaptıran bir kişilik var..

Yani beğenirsiniz, beğenmessiniz ama düşüncesini hayata geçirmek için mücadele eden devrimci bir kişiliğe sahip bir Erdoğan var karşımızda...

20 Yıldan fazladır aynı yolda direnen hapis, ihtilal girişimi, adına halk kalkışması denen Taksim, Güneydoğu olayları ve en önemlisi bugün Trump'un kırmaya çalıştığı ama Erdoğan'ın çoktan dağıtıp, darmadağın ettiği sistem koruyucularının engelleri aşması devrimci ruhu değil de nedir..

Zaten Erbakan gibi asker karşısında terlemeyen, Ecevit gibi yüzüne Anayasa kitapçığı yemeyen, Demirel gibi '6 giderim 7 gelirim' demeyen, Özal gibi kapı açıp, devamını getiremeyen, Gül gibi 'ne şiş yansın, ne kebap yansın' Türkeş ve devamında ki parti gibi 'Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı ile yanlık olayımda gerisi önemli değil', Çin meşeli Perinçek gibi 'Yanar-Dönerle işi götüreyim' diyen olmadığını ve peygamberimizden, Atatürk'e kadar gelen liderlerin de inandıklarına zaman zaman yaşanan engel ve sıkıntılar nedeniyle bir adım geri atsalar da o adımı zamana bırakıp geri atarken inandıkları yoldan dönmedikleri ve ondan bugüne hala yaşadıkları devrimcilik değil mi?

Ve asıl devrimciliğin onca engel ve direnişe karşın ve bazen de daha kötü sonuçlar olabileceğini bile bile inandığından vazgeçmemek olduğunu biliyorsak bugünkü en büyük devrimci Erdoğan'dır..

Tabi inandığını yapmak devrimcilikse..

Yorumlar (0)