Saadetdere'ye mahalle konağı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt'unseçim vaatleri arasında yer alan, ‘Her Mahalleye Bir Mahalle Konağı’ projesi kapsamında Saadetdere Mahallesi’ne, içerisinde kapalı pazar alanı, katlı otopark, belediye hizmet birimi, sanat atölyeleri ve çok amaçlı salon gibi alanların yer alacağı 6 bin 352 metrekarelik Mahalle Konağı yapılacak

Esenyurt Haberleri 06.05.2021, 13:57 Burak ZİHNİ
Saadetdere'ye mahalle konağı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, bir seçim vaadini daha hayata geçiriyor. Göreve geldiği ilk günden bu yana Esenyurtluların yararına olacak çalışmalara imza atan Başkan Bozkurt, seçimde verdiği, ‘Her Mahalleye Bir Mahalle Konağı’ vaadini gerçekleştiriyor. İlk olarak, Saadetdere Mahallesi’nde yapımına başlanması planlanan projenin kısa süre içerisinde hayata geçmesi planlanıyor. Turgut Özal Mahallesi 47. Sokak ile 109. Sokak’ın kesişiminde yer alan 6 bin 352 metrekarelik arazi üzerine inşa edilecek Mahalle Konağının içinde kapalı pazar alanı, belediye hizmet birimi, katlı otopark, sanat atölyeleri, 2 adet muhtarlık ofisi, toplantı odası, 83 kişilik çok amaçlı salon, çalışma stüdyoları, teras kafe ve mahalle etkinlik alanı yer alacak.

Her yaş grubuna hitap

Mahalle Konağı projesi, kapalı pazar ve etkinlik alanları olarak farklı aşamalarda hazırlanıyor. Mahalle Konağı içerisinde 150 metrekarelik; bünyesinde çağrı merkezi, mali hizmetler, zabıta ve sosyal yardım birimlerinin olacağı Belediye Hizmet Birimi, Turgut Özal ve Saadetdere Mahalle muhtarlıklarına ait 2 adet Muhtarlık Ofisi, 40.8 metrekarelik Toplantı Odası, 130 metrekare 83 kişi kapasiteli Çok Amaçlı Salon, 150 metrekare Sanat Atölyeleri, 308 metrekare Çalışma Stüdyoları, 163 metrekare Teras Kafe yer alıyor. Projenin ikinci kısmında ise iki mahallenin de otopark sorununu rahatlatacak, Otopark ve Kapalı Pazar Alanı bulunuyor. Çocuklar içinse Mahalle Etkinlik Meydanı olarak tasarlandı. Meydan içerisinde; salıncak alanı, etkinlik platformu ve tırmanma duvarı yer alıyor.

Destek ekibi çatıya çıktı

Esenyurt Belediyesi ‘Pandemi Destek Ekibi’, kısıtlamadan kaynaklı elektrikçi bulamayan bir ailenin destek talebini karşıladı. Ekipler, evinde televizyonu bozulan çocuklar için binanın çatısına çıkarak anteni tamir etti. Esenyurt Belediyesi Pandemi Destek Ekibi, tam kapanma nedeniyle evlerinden çıkamayan Esenyurtluların taleplerini karşılamaya devam ediyor. İlçe genelinde 43 mahallenin tamamına hizmet veren ekipler; vatandaşlardan gelen market alışverişi, ilaç, sağlık hizmeti gibi taleplerin yanı sıra teknik destek de sağlıyor. Bağlarçeşme Mahallesi’nden Esenyurt Belediyesi Çağrı Merkezi’ni arayan bir aile, çocuklarının televizyon izlemek istediğini, ancak arıza nedeniyle izleyemediğini söyledi. Bunun üzerine eve giden ekipler gerekli kontrolleri yaptı. Arızanın antenden kaynaklandığını belirleyen teknikerler, çatıya çıkarak sorunu çözdü. Esenyurt Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğünde görev yapan Elektrik Teknikeri Ayhan Çakır, “Vatandaşımız teknik destek bulamadığı için bizden talepte bulunmuş. Geldik, arızayı çözdük. Televizyonu çalışır durumda teslim ettik. Belediye olarak pandemi sürecinde bize gelen talepleri karşılamaya devam ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)