24.10.2020, 06:14

Gizlice hayran, sinsizce düşmansınız

Günü birlik koşuşturma içinde "Ya Nasip" diyerek çıktığımız yollarda kiminin batıya, kiminin doğuya, senin kuzeye, benim de güneye yol aldığımız şu dünyada verilen mücadelenin başarıya ulaşması çabalarının sonuç vermesini beklerken o yollardaki engellere de takılmamak için mücadele ederiz.

Çünkü o yollarda birçok gizli hayranımız, sinsi düşmanlarımızın olduğunu da hesaba katarsınız. Diğer bir adıyla tükürdüğünü yalamak istemeyenlerin ve sizi o mikroplu tükürüklerinde boğma hesabı yapanların karşısında iyi niyetleriyle, dualarıyla sizin bilmediğiniz birçok hayranınız da vardır.

Bu iki faktörün hayat mücadelemize hep rol verdiğini bilerek sinsi hesaplar peşinde olanlara yönelik aldığımız tedbirlerin baş silahı azim ve özgüvendir.

Allah'ın herkesin gönlüne göre verdiği bu yaşam koşuşturmasında hep kazananların, sinsi düşmanlıklar içinde olanlar dahil herkese kendisi gibi iyi niyetle göz perdesinde kem olmadan bakmasıdır.

İnanmıyorsanız kendimizin bakışı dahil çevremizdekilerin o hayat mücadelesi yolunda ortaya koydukları başarı ya da başarısızlıklarına ve etraflarındaki hayranlarına ya da dost görünüp binbir sinsi hesap içinde olanlara bakmak yeter de artar bile.

Kendi özel hayatında bu iki faktörün yani gizli hayranlarımı sinsi düşmanlarımı bir teraziye koyduğumda terazinin ağır basan kefesine bana gizlice hayran olup sinsice düşman olanların ağır bastığını görüyorum.

Ama tek niyetim bu sinsilerin de olduğu tüm insanlara art niyetsiz kem gözsüz bir yaşamın daha iyi olacağını anlamalarını sağlayacak olan birlikteliğin olduğunu anlatmak çabası içindeyken terazinin ağır basan kefesindekilerin sinsi düşmanlıklarının bana değil, kendilerinin de içinde olduğu toplumu üzdüğünü ve hep kaybedenlerin onlar olduğunu bilmeleridir...

Yorumlar (0)