25.10.2019, 06:23

Global hesaplar

Bilindiği üzere Türkiye, Fırat'ın Doğu'suna başlattığı harekatı önce 'Siyonist, Evanjelist Amerikanİsrail Devleti', arkasından Rusya ile yaptığı görüşmeler çerçevesinde şimdilik durdurdu. 150 saatin sonunda muhtemelen tamamen kaldıracak. İkinci bir terör devleti projesini Mehmetçik yerle bir etmiştir. Harekatın her an yeniden gündeme gelebileceğini de göz ardı etmemeli. Belirtmeliyiz ki, öncelikle kazanan Türkiye, ikinci olarak Rusya'dır. Harekat bitse bile terörün bitmediği, biraz ötelendiği ve her an hortlatılabileceği bir gerçek olarak         karşımızda durmaktadır.
Uzun süre ABD'nin, Türkiye'ye karşı konu ile ilgili takındığı tavrı iyi analiz etmeliyiz. Devamlı oyalama yapmasını, aynı esnada bölgeye 'orta boy bir devlete yetecek kadar' silah ve cephane yığmış olmasını sırf PKK, PYD, YPG, DEAŞ'a yardım ve yataklık eksenine oturtamayız. Terör örgütlerini kullandı, kullanmaya devam edecek, hatta yenilerini bile kuracaktır. Bundan zerre kadar şüphe etmemeli. Silahların tamamını terör örgütlerine teslim etmediği gibi, ABD'nin bölgeden çıkmadığını, asla çıkmayacağını da görüyoruz.Öyleyse ABD, Türkiye'yi neden Rusya'ya pas etti ?
***
Dünya çapındaki global planları için.
Rusya'nın sıcak denizlere açılma politikası ve rüyası herkesçe bilinir. Kanaatimizce öteden beri gizli anlaşmaları olan ABD ve Rusya, aralarında süre gelen çok uzun, sıkı çalışma ve pazarlıkları, ummadıkları harekatı Türkiye'nin kimseye ihtiyaç duymaksızın başlatmasıyla bir karara bağlamak zorunda kaldılar. Bu kararın, "geleceğin süper gücü Çin ve Hindistan'a karşı yeni bir Blok oluşturmak" şeklinde olduğunu düşünüyoruz. Rusya'daki demokratik dönüşümün de Batı Bloku'nda yer almasında rol oynadığını söylemeliyiz.
Şimdiden Avrupa'yı neredeyse istila etmiş ABD, Rusya'yı, belirttiğimiz hayallerini de dikkate alarak Orta Doğu'da kendisine biçmiş olduğu rolünü yavaş yavaş oynamaya çağırdı.
Bu arada Rusya'nın baskısı ve iki tarafça da kabul edilen "Türkiye'siz Olmaz" gerçeğinden hareketle, kurulmakta olan yeni dünyada, Türkiye'nin üçüncü güç olması gerektiğini kabul edip benimsediler.
Rusya ve ABD, kendi aralarında dahi paylaşamadıkları mahallenin delikanlısını (!) rakiplerine kaptırırlar mı ?
ABD'nin apar topar çekilmesinin, Suriye' de ana rolü Rusya'nın üstlenmesinin başkaca izahı yoktur. Rusya ve ABD'deki Siyonist, Evanjelist Yahudi Güç ve Lobileri'nin kurmakta oldukları bu yeni dünya düzenine ne Donald Trump, ne de Putin'in itiraz şansları olamaz.
Türkiye'nin dönen ve değişen dünya düzeninde Çin ve Hindistan yanında yer almaktansa, Rusya ve ABD Bloku'nda yer alması akıllıcadır. Avrupa Birliği'nin ikircikli tutumları, AB'ye karşı Türkiye'ye güvensizlik telkin ettiğinden yeni oluşacak dünyadaki yerini belirmek üzere, ilgili görüşmeleri ABD ve Rusya ile -Suriye ve terör eylemlerinden bağımsız olarak muhtemelen daha önceden müzakere etmiştir diye inanıyoruz.
Nereden bakarsanız bakın; Türkiye harekatı büyük başarı ve kazançla kapatmış, Rusya az masrafla ikinci kazanan olmuş; ABD, İsrail ve tüm yandaşları kaybedenler hanesine yazılmıştır.
Yeni bir dünya şekillenirken Türkiye'de onun merkezinde yer almak için sağlam adımlar atmış bulunuyor.
Bunların hepsi siyasi istikrar ve kararlılık yanında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin üstün başarısı ile  gerçekleşiyor. Şehidlerimize Allah'tan rahmet,  yaralı Gazilerimize şifalar dileriz.
Selam ve sevgi ile.

Yorumlar (0)