6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak? Tarih verildi

İktidar kadar muhalefetin de sabırsızlıkla beklediği 6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağı belli oldu.

Gündem 01.07.2022, 14:06 Burak ZİHNİ
6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak? Tarih verildi

6'lı masada yer alan Gelecek Partisi'nden çarpıcı bir çıkış geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Cumhurbaşkanı adayımızı, seçim kararı alındıktan 1 hafta sonra açıklayacağız" dedi.

Türkiye'de Haziran 2023'te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimlere 1 yıldan az bir süre kaldı.


Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına ilişkin tartışmalar sürerken 6'lı masada yer alan Gelecek Partisi'nden çarpıcı bir çıkış geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "6'lı masanın yapacağı ilk iş, cumhurbaşkanlığını kazanmak. Cumhurbaşkanı adayımızı, seçim kararı alındıktan 1 hafta sonra açıklayacağız" dedi.

Kırıkkale’de basın toplantısı düzenleyen Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi Türkiye'nin bir sorunudur. Diğer bir problem ise ekonomik krizdir. Bunun nedeni de yönetememe krizidir. Gelecek Partisi ve Millet İttifakı olarak iktidara geldiğimiz zaman parlamenter sisteme geçişi başlatacağız. 6'lı masanın yapacağı ilk iş, cumhurbaşkanlığını kazanmak. Cumhurbaşkanı adayımızı da seçim kararı alındıktan 1 hafta sonra açıklayacağız. 6 parti olarak yolculuk yaparken çok tecrübeli insanlara sahibiz."

Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?