65 yaş ve üstündeki vatandaşlar sokağa çıkabilecek!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Habertürk TV’de Ebru Baki’nin sunduğu Para / Gündem programına katıldı ve önemli ifadeler kullandı. 65 yaş ve üstündeki vatandaşlar için uygulanan sokağa çıkma yasağına ilişkin sorulan soruya yanıt veren Özlü, çalışmaların sürdüğünü ve sınırlı saatler diliminde izin verilebileceğini açıkladı.

Gündem 04.05.2020, 11:01 04.05.2020, 11:04 Burak ZİHNİ
65 yaş ve üstündeki vatandaşlar sokağa çıkabilecek!

Habertürk TV’de Ebru Baki’nin sunduğu Para / Gündem programının konuğu olan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, uzun süredir evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstündeki vatandaşlar hakkında umut verici ifadeler sarf etti. Özlü şunları söyledi;

* Ben kendi adıma, böyle bir kararın doğru olacağına inandığımı söylemiştim. Büyüklerimiz çok uzun zamandır evde mahsur kaldılar. Bu hem bedensel hem de ruh sağlıkları için büyük bir risk. Artık onları mobilize etme zamanı geldi. Bunu yaparken onları korumamız gerekiyor. Bu da mümkün görünüyor.

* Bilim Kurulu’nda geçen toplantıda bu konuşulmuştu. Büyüklerimizi riske atmadan nasıl yapabiliriz, bunun planlanması gerekiyor. Sanırım bu çalışmalar yapıldı. Şimdi, muhtemelen hafta sonunda, diğer insanların sokağa çıkmadığı dönemde 65 yaş ve üstünün belirli sınırlarla, birkaç saat dolaşmalarına izin verilecektir diye düşünüyorum ben.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?