80 yaş ve üzeri vatandaşların koronavirüs aşılanması başlıyor!

80 yaşındaki ve üzerindeki vatandaşların covid-19 aşısı olmasına bugün itibarıyla başlanacağını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı işlemlerinin sağlık kuruluşlarında yapılacağını söyledi.

Gündem 25.01.2021, 12:43 Gazete Damga
80 yaş ve üzeri vatandaşların koronavirüs aşılanması başlıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından corona virüsü (kovid-19) aşı uygulamalarıyla ilgili yeni aşamayı duyurdu. 

Bilim Kurulu'nun önerisiyle hazırlanan program dahilinde bugün itibariyle, 80 yaş üzeri vatandaşların da aşılanmasına başlandığını belirten Koca, "80 yaş üzeri vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarımızda aşılanacaklar" dedi.

YENİ PARTİ AŞILAR GELDİ

Öte yandan, Çin'den sipariş edilen Sinovac aşısının ikinci sevkiyatının ilk bölümü olan 6,5 milyon doz aşıyı taşıyan uçak bu sabah İstanbul Havalimanı'na indi. Yeni parti aşılar, Türkiye Tıbbi İlaç ve Cihaz Kurumu'nun incelemesinin ardından uygulanmaya başlanacak.

Fahrettin Koca'nın mesajı şöyle:

"Bilim Kurulumuzun önerisiyle hazırlanan program dâhilinde bugün itibariyle, 80 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlıyoruz. 80 yaş üzeri vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarımızda aşılanacaklar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?