AK Parti kongresi öncesi il başkanı Metin Kaya adayı gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başka ismi aday göstermesine rağmen AK Parti Trabzon İl Başkanlığı adaylığından çekilmeyen Metin Kaya, kongre öncesi gözaltına alındı. Kaya'nın daha önce basın açıklaması yapmasına da izin verilmemişti.

Gündem 16.02.2021, 12:44
AK Parti kongresi öncesi il başkanı Metin Kaya adayı gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla bugün yapılacak AK Parti Trabzon İl Kongresi öncesi il başkan adayı Metin Kaya gözaltına alındı. Trabzon Emniyet Müdürlüğü'nden paylaşılan açıklamada, Kaya'nın tehdit, hakaret, basit yaralama ve mala zarar verme  suçları iddiasıyla aranması olduğu, bu nedenle gözaltına alındığı ifade edildi.

Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'na Sezgin Mumcu'nun aday gösterilmesine rağmen adaylıktan çekilmediğini açıklamıştı. 

Metin Kaya, ocak ayı içinde bir otelde yapmak istediği basın toplantısının engellediğini daha sonra da Gazeteciler Cemiyeti’nde yapmak istediği basın açıklamasına valiliğin izin vermediğini ileri sürerek adaylığını sokakta açıklamıştı.

Kaya'nın "61saat.com" isimli yerel bir haber sitesine yer alan açıklamasında, "Ben bu hırçın toprağın evladıyım. Burası benim öz yurdum, öz vatanım. Benim mücadelem hak mücadelesidir, adalet mücadelesidir, üyelerimizin ve delegelerimizin isteklerini, beklentilerini ihtiyaçlarını dile getirme mücadelesidir. Yapılan tüm engellemelere rağmen davamdan asla vazgeçmedim ve geçmeyeceğim" ifadeleri yer aldı. ANKA

Yorumlar (0)