AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi'nin sloganı belli oldu: Türkiye için güven ve istikrar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AKP 7. Olağan Büyük Kongresi'nin sloganını, "Türkiye için güven ve istikrar" olarak belirlediklerini açıkladı.

Gündem 19.03.2021, 12:18 Gül Sert
AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi'nin sloganı belli oldu: Türkiye için güven ve istikrar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Ankara Spor Salonu'nda 24 Mart Çarşamba günü düzenlenecek 7. Olağan Büyük Kongre'ye ilişkin açıklama yaptı.

"İnandığın yolda yürü" sloganıyla 2019 yılı Aralık ayında başlatılan, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süre kesintiye uğrayan il kongrelerinin tamamlandığını hatırlatan Ünal, "Büyük kongrede 'Türkiye için inandığın yolda yürü' diyeceğiz. Bu kongre aslında diğer il kongrelerine de bir cevap oluşturacak çünkü biz kongrede Türkiye için neye inanıyoruz, neyin mücadelesini veriyoruz ve yolculuğumuz neyin yolculuğu bunun cevabı olacak aslında. AK Parti'nin 19 yıllık iktidarında görmemiz gereken önemli bir şey var, bir parti düşünün 20 yaşında ve bunun 19 yılı iktidar" dedi.

Ünal, büyük kongrede "Türkiye için güven ve istikrar" sloganının kullanılacağını, çünkü Türkiye'nin güven ve istikrarla büyüdüğünü belirterek, "Nasıl ki Türkiye 1960 ile 2002 arasında 39 hükümet ile 42 yılını kaybetti. AK Parti ile 19 yıldan beri Türkiye büyüyor ve gelişiyor, o halde bu 19 yılın özeti aslında 'güven' ve 'istikrar', o yüzden bu kongrede 'Türkiye için güven ve istikrar' bu nedenle 'İnandığın yolda yürü' diyeceğiz" diye konuştu.

Mahir Ünal, AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi'ne 11 siyasi partiyi davet ettiklerini söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?