AKP'li Ethem Sancak Vatan Partisi'ne katılıyor

“Biz Amerika’ın desteğiyle iktidara geldik” sözleri sonrası disiplin kuruluna sevk edilince AKP’den istifa eden Ethem Sancak Vatan Partisi’ne katılacak.

Gündem 01.08.2022, 11:57 Aslıhan Bulut
AKP'li Ethem Sancak Vatan Partisi'ne katılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen, hatta bir zamanlar kendisine 'aşık olduğunu' söyleyen eski AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ethem Sancak'ın yeni adresi belli oldu.

Sancak, Vatan Partisi'ne katılacak; Genel Başkan Doğu Perinçek'in de katılımıyla 2 Ağustos'ta düzenlenecek basın toplantısında Moskova ziyareti hakkında da bilgi verecek. 

NE OLMUŞTU?

30 Mart’ta Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen “Türkiye’nin güvenliği ve NATO” adlı konferansa katılan AKP’nin eski Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak, “Biz Amerika’ın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. One minute olayında rest çektik. Batı’nın pranga sistemine kafa tutmaya başladık. Bunu devirebilmek için en son içimize sızdırdıkları FETÖ, 15 Temmuz darbesini yaptı. Biz milletimizin desteğiyle bunları yendik” demişti.

Partisinden bu açıklama nedeniyle tepki gören Sancak, kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş, kararı beklemeden istifa etmişti.

Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?