Akşener'den Özdağ'a yapılan saldırıya tepki; "Benim evim basıldı saldırganların tümü berat etti"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yönelik gerçekleştirilen saldırıya tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslendi: "Bu tür saldırganların yaptığı yanına kâr kalıyor Türkiye’de. Benim evim basıldı saldırganların tümü berat etti. Sayın Selçuk Özdağ konusunda bunların yaşanmamasını temenni ediyorum."

Gündem 15.01.2021, 17:33 Gazete Damga
Akşener'den Özdağ'a yapılan saldırıya tepki; "Benim evim basıldı saldırganların tümü berat etti"

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınadığını belirterek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu göreve çağırdı.

Akşener, devam ettiği ilçe esnaf gezilerine bugün İstanbul Bayrampaşa’dan başladı. Basın mensuplarına konuşan Akşener, şöyle dedi:

 Bu tür saldırganların yaptığı yanına kâr kalıyor Türkiye’de. Benim evim basıldı saldırganların tümü berat etti. Sayın Selçuk Özdağ konusunda bunların yaşanmamasını temenni ediyorum.  

ÜMİT ÖZDAĞ AÇIKLAMASI

Akşener, Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin İYİ Parti'den ihracına ilişkin Disiplin Kurulu kararını iptal ettiği İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında yeniden bir süreç başlatılacak mı sorusuna "Henüz hiçbir arkadaşımla ne olup ne olmayacağına dair bir konuşmam olmadı, şu olacak diye bir kanaat yürütmem mümkün değil. Biz her kararı ortaklaşa alıyoruz partimiz olarak o yüzden bir şey söylemem mümkün değil" açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?