Akşener, Erdoğan'a yaptığı teklifi hatırlattı: Dedim ki 'Suriye'ye gideyim, Esad'la görüşeyim', kulaklarının üstüne yattılar

İYİ Parti lideri Meral Akşener, iktidarın sığınmacılarla ilgili politikalarını eleştirirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçtiğimiz yıllarda yaptığı teklifi hatırlattı: "Ben dedim ki 'Suriye'ye gideyim, Esad'la görüşeyim', kulaklarının üstüne yattılar."

Gündem 11.05.2022, 10:50 Burak ZİHNİ
Akşener, Erdoğan'a yaptığı teklifi hatırlattı: Dedim ki 'Suriye'ye gideyim, Esad'la görüşeyim', kulaklarının üstüne yattılar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. 


- Sayın Erdoğan'ın bizzat kaleme aldığı, 20 yıllık bir büyük trajedinin artık yavaş yavaş sonuna geliyoruz. 20 yıl önce "Hak, hürriyet ve adalet için yola çıkıyoruz" diyenler, zulüm ve istibdat yoluna acente oldular. 

- "Avrupa Birliği'nin bir parçası oluyoruz" sözlerini alkışlarla karşılayanlar... 20 yılın sonunda ne oldu? Avrupa'ya gidecekken giderayak ortadoğuyu memleketimize getirdiler. Avrupa'ya giderken ortadoğu ülkemize geldi. 

- Ben dedim ki "Suriye'ye gideyim, Esad'la görüşeyim." Karşılık ne oldu? Her zaman olduğu gibi kulak üstüne yatıldı. Kulak üstüne yatılırken de her türlü hakarete maruz kaldık. Sonra da 2019 Aralık ayında, o zaman İstanbul Milletvekilimiz olan Ümit Özdağ'ın önerisiyle Ankara'da bir çalıştay düzenledik gene göç konusunda. Bu çok boyutlu sorunu çözümlemeye yönelik öneriler dile getirdik. 

- Şam'da iktidarda kim olursa olsun Suriye'yle ilişkilerimizin yapıcı bir zemine oturtulması gerekiyor. Türkiye artık Sayın Erdoğan'ın eliyle Avrupalılara "Bak bunları senin yanına gönderirim ha" gibi orayı tehdit etmek üzere kurgulanmış bir sistemi bırakmak zorundadır. Dış politikayı ciddiye alıp, AB'nin de, ABD'nin de, hatta Rusya'nın da üstüne düşen görevi yerine getirmesi sağlanmalıdır.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?