Ali Tarakcı: Ak Parti MHP ittifakından vazgeçip İYİ Parti'ye yönelebilir

Gazeteci Ali Tarakcı, Azerbaycan-Ermenistan çatışmasından HDP'ye yönelik operasyona, İYİ Parti'de yaşanan gerilimden açıklanan Yeni Ekonomi Programına kadar pek çok konuda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Gündem 05.10.2020, 15:38 05.10.2020, 16:53 Gül Sert
Ali Tarakcı: Ak Parti MHP ittifakından vazgeçip İYİ Parti'ye yönelebilir

Halkweb'in Satır Arası programında  Atakan Sönmez'in sorularını yanıtlayan Ali Tarakcı, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmada Rusya'nın tavrına dikkat çekti.

Açıklanan Yeni Ekonomi Politikası ile Türkiye'nin artık yönetilemediğinin açıkça ortaya çıktığını belirten Tarakcı, "Türkiye hızla bir erken seçime gidiyor" derken, seçim öncesinde ittifaklarda değişiklikler olabileceğini öne sürdü. 

Ak Parti'nin MHP'den vazgeçerek İYİ Parti'yi ittifaka çekmek isteyebileceğini belirten Ali Tarakcı, HDP'ye yönelik operasyon ile Anayasa Mahkemesi'nin hedef alınmasının da bu çerçevede okunması gerektiğini söyledi.

Yaratılan algı sayesinde Türkiye'nin büyük bir bölümünün hala ülkenin iyi durumda olduğunu düşündüğünü söyleyen Tarakçı, "Birileri 'Dedelerimiz Çanakkale'de sadece hoşaf yiyerek savaştı' edebiyatı yapıyor. Ama bunu söyleyenlerin hiç biri aç değil" dedi.

Yayının tamamı için tıklayın

https://www.youtube.com/watch?v=TkC5o1ZEq-4&feature=emb_logo

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?