Ayasofya'nın ibadete açılması sonrası AK Partili Ercan Kırdağ'dan Atatürk'e hakaret

Danıştay’ın 1934 tarihli Bakanlar Kurulu’nu kaldırıp Ayasofya’yı yeniden ibadethane statüsüne kavuşturacak kararı vermesinin ardından Erdoğan kararnameyi imzalamıştı. İbadete resmen açılan Ayasoyfya Camii ile ilgili flaş bir paylaşım geldi. AKP İzmir Buca İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Kırdağ, Ayasofya’nın ibadete açılmasının ardından Atatürk hakkında hakaret içeren ifadeler kullanarak; “Taştan adam eriyor” ifadesini kullandı. Kırdağ daha sonra tweetini sildi ve hesabını korumalı hale getirdi.

Gündem 10.07.2020, 18:29 Burak ZİHNİ
Ayasofya'nın ibadete açılması sonrası AK Partili Ercan Kırdağ'dan Atatürk'e hakaret

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemlilerinden biri bugün alındı. Danıştay’ın 1934 tarihli Bakanlar Kurulu’nu kaldırıp müze statüsünden çıkarılması sonrasında Ayasofya Camii, Erdoğan'in imzasıyla resmen ibadethane oldu. Ancak bu kararın ardından  AK Partili Ercan Kırdağ tarafından Atatürk'e hakaret içeren ifadeler kullanıldı. Kırdağ şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, Atatürk için isim vermeden “Taştan adam” ifadesini kullandı.

‘EMPERYAL DÜNYAYA BAŞKALDIRI DEĞİL’

Ayasofya kararının “emperyal dünyaya bir başkaldırı olmadığını” söyleyen Kırdağ, asıl niyetin ne olduğunu şöyle açıkladı: “Ayasofya’nın statüsünün değiştirip aslına rücu etmesindeki en büyük mutluluk; bu kararın, emperyal dünyaya bir başkaldırı olması değil, onu müze yapanlara bir başkaldırı olmasıdır. Güneş doğuyor, taştan adam eriyor.” Ayasofya’nın müze yapılması kararının alındığı 1934 yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’tü.

ercan kırdağ ayasofya atatürk hakaret

Yorumlar (2)
HASAN HÜSEYİN 4 ay önce
ASLINDA BAŞKA BİR ŞEY ANLATMAK İSTEMİŞTİR SİZLER YANLIŞ ANLAMIŞSINIZ YUNAN GİDERKEN GERİDE KALDIĞI İÇİN ÜZÜNTÜSÜNÜ BELİRTMEK İSTEMİŞTİR BELKİDE KÖKÜ YUNANDIR SORMAK LAZIM ESKİ ACILARI TAZELENDİ GALİBA TAM NEYİ KAST ETTİĞİNİ ANLAMAK ZOR BURADAN SORUYORUM ATALARINI ATATÜRK KOMUTASINDAKİ TÜRK ORDUSU DENİZE DÖKTÜĞÜ İÇİN CANIN YANIYOR GALİBA BÖYLE BİR DURUM OLABİLİR Mİ ???
akıncı türk 4 ay önce
söyleyene degil söyletene bakmak lazım bu densiz kanı bozuk bu cesareti nerden alıyor
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?