Aylin Sözer cinayetinin detayları ortaya çıktı

Maltepe'de öğretim görevlisi Aylin Sözer'i öldüren Kemal Delbe'nin ifadesi ortaya çıktı. Sözer'i boğazını keserek öldürdüğünü itiraf eden Delbe, olaya hırsızlık süsü vermek için için evi yaktığını söyledi.

Gündem 29.12.2020, 18:35
Aylin Sözer cinayetinin detayları ortaya çıktı

İstanbul'un Maltepe ilçesinde öğretim görevlisi Aylin Sözer'i öldüren Kemal Delbe'nin ilk ifadesi ortaya çıktı.

CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ, Aylin Sözer'in öldürülmesiyle ilgili detayları anlattı. Buna göre, Delbe, gözaltına alındıktan sonra verdiği ilk ifadede 32 yaşında olduğunu ve  inşaatlarda işçilik yaptığını söyledi. 

BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Sözer'i de tanıdığını iddia eden Delbe, sabah saat 08.00 sıralarında Sözer'in evine gittiğini belirtti. Orada bir süre Sözer ile konuştuğunu, daha sonra aralarında bir tartışma çıktığını söyleyen Delbe, bu tartışma sırasında Sözer'i boğazını keserek öldürdüğünü itiraf etti. 

Uludağ, olayın ayrıntılarını şöyle aktardı: 

POLİSLERİ DE YAKMAYA ÇALIŞTI

"Aylin Sözer'in yakınları ondan haber alamayınca polisi arıyorlar. Ve polis ekipleri o eve gidiyor. Kapıyı çalıyorlar, zorluyorlar. Polisin geldiğini anlayınca zanlı bu defa dayanıcı bir maddeyle evi yakmaya çalışıyor. Hatta polis kapıya barikat kuruyor. Zanlı kapıyı açan polisi de yakmaya çalışıyor. Orada da bir hamlesi var. Ve zanlı gözaltına alındı. Şu anda zanlı İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri tarafından sorgulanıyor.

Niye evi yaktıklarını sorduklarında ise; olaya bir hırsızlık süsü vermek için bu işlemi yaptığını da söylüyor. Sabah kadar bu sorgu sürecek fiziki deliller aranacak. İşin netliği sabaha kadar devam edecek."

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?