Babacan'dan Bahçeli'nin açıklamalarına tepki: Küçük ortak, ne kadar siyasetçi varsa hepsine bağırarak fırça çekiyor

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Çanakkale İl Kongresi'nde konuştu. MHP liderinin açıklamalarına tepki gösteren Babacan "Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı getirilsin" dedi.

Gündem 25.11.2020, 17:34 25.11.2020, 17:39 Gazete Damga

Babacan'ın açıklamaları şöyle: 

"Seçimlerde vatandaş oy verdi, bir cumhurbaşkanı seçti. Seçilen cumhurbaşkanı tuttu, yüzde 10 oy almış bir genel başkana memleketi teslim etti. Milli irade dediğiniz şey, yüzde 10 oy almış bir genel başkanın devleti esir alması mı?

Küçük ortak, ne kadar siyasetçi varsa hepsine bağırarak fırça çekiyor. İktidar partisindenmiş, muhalefettenmiş hiç fark etmiyor. Çok bağırıyorsunuz. Bağırmayın diye önünüze mikrofon koyuyorlar. Bu ülkenin sizin yüzünüzden dünya kadar sorunu var.

"KÜÇÜK ORTAĞIN YAYINLARINA 18 YAŞ SINIRI KONULSUN"

RTÜK’e çağrı yapmak istiyorum. Pandemi döneminde çocuklarımız evlerde. Onların edep ve ahlâkını bozacak hakaretlerin yayınlanması çok yanlış. Evde bağırış çağırış dinlemelerini istemiyoruz. Küçük ortağın yayınlarına 18 yaş sınırı konulsun lütfen.

Cumhuriyet tarihi boyunca oluşan borçlanma kadar, sadece son iki senede ilave borç oluşturmak mıdır güçlü ekonomi? Dolarda, euroda, faizde, enflasyonda artışı önleyememek, Merkez Bankasının rezervlerini tüketmek midir güçlü ekonomi?

"BİZİM O VERGİLERİMİZ NEREYE GİDİYOR?"

Eskiden vergiler için reklamlar yapılırdı: “Ödediğiniz vergiler yol, su, elektrik olarak size geri dönecek” denirdi. Şimdi ne oluyor? Bizim o vergilerimiz nereye gidiyor?

Onlar doğaya bakarken hemen rant gözlüklerini takıyor, biz doğaya gözümüz gibi bakacağız. DEVA Partisi iktidarında ranta ve doğa yıkımına dayalı projelere geçit vermeyeceğiz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?