Bahçeli'den erken seçim çağrısı! Tarih de verdi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün partisinin yaptığı konuşmada önemli bir çıkışta bulunarak; "Türkiye'nin bu şartlar altında seçim için 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir" dedi. Peki erken seçim ne zaman yapılacak veya olacak mı? İşte detaylar...

Gündem 17.04.2018, 11:25 Burak ZİHNİ
Bahçeli'den erken seçim çağrısı! Tarih de verdi...

Bahçeli şunları söyledi:

Artık ülkemizin 16 nisan halk oylamasıyla onaylanan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine herhangi bir tavsama gecikme olmaksızın geçmesi milli beka ve tarihi emanetler açısından acil hal almıştır.

Önümüzde ülkemiz ve milletimiz aleyhine olabilecek bir siyasi gündem ve seçim süreçleri vardır. Bunu telafi etmek, lazım gelen önlemleri sorumluluk ve şuurla almak siyaset kurumunun ana görevi olmalıdır.

Bilinmelidir ki, gerekli uyum yaslarının süratle çıkarılmasının akabinde, MHP takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacaktır. Bu işi daha fazla uzatmaya gerek yoktur. Kaosa oynayanların oyunlarını bozmak şarttır.

Siyasi muhataplarımıza ve aziz milletimize samimi ve tartışılmasını ümit ettiğimiz teklifimiz şudur:

26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanın hem de milletvekili genel seçiminde Türk ve Türkiye düşmanlarına gereken dersi vermesi en makul en akılcı men demokratik yoldur.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?