Bahçeli'nin yüzük paylaşımında gönderme mi yapıldı: MHP'li Yalçın yanıtladı

Bahçeli'nin yüzük paylaşımında gönderme mi yapıldı: MHP'li Yalçın yanıtladı
HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a Bahçeli'nin yüzük paylaşımını sordu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel CHP Genel Merkezi'nde bir araya gelmişti.

Ancak Erdoğan'ın CHP Genel Merkezi'ne gerçekleştirdiği ziyaretten yaklaşık 3 saat önce MHP lideri Devlet Bahçeli'nin yaptığı yüzük paylaşımı dikkat çekti. Nitekim Bahçeli'nin geçtiğimiz ayda parkta eşofmanlarıyla yürüyüş yaparken Ferdi Tayfur'un "Söyleten Sensin" şarkısının sözlerinin Cumhur İttifakı ve AK Parti'ye gönderme olduğu iddiaları da konuşulmuştu.

Bahçeli'nin sosyal medya hesabından, üzerinde "Allah bana yeter" yazılı yüzüğü parmağındayken çekilen fotoğrafı paylaşmasının altında yatan farklı anlamların olduğuna işaret ediliyor.

Bahçeli'nin paylaştığı turkuaz renkli bir taşın yer aldığı yüzükte, "Allah bana yeter" yazılı ifadenin yer aldığı görülürken Erdoğan Özel görüşmesine ya da Cumhurbaşkanı’nın, Sinan Ateş’in ailesini kabul etmesine gönderme yaptığı iddialarına yönelik MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan açıklama geldi.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı'ya konuşan Yalçın, "Bu okumalar doğru değil. Açıkça söylüyorum, ortada bir şey yok” dedi.

Nagehan Alçı'nın 'yüzük' yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Ortada bir şey yoksa Sayın Bahçeli iki kritik görüşmenin olduğu bir günde neden böyle bir fotoğraf paylaştı?” deyince de “Genel Başkan’ın buna benzer örnekleri geçmişte de var, açın bakın. La Galibe İllallah dedi mesela birçok kereler. Keza Allah büyüktür cümlesini de sık kullandı.”

Peki yüzük?

“Sayın Genel Başkan'ın özellikle meraklı olduğu üç şey vardır. Eski araba, yüzük ve rozet. Bunların koleksiyonunu yapar. Hatta yüzüklerin çoğunu kendi çizer, tasarlar, yaptırır. Bunları zaman zaman paylaşmayı da sever. Bu da öyle bir yüzük olsa gerek. “

Sayın Bahçeli’nin elindeki dosya? O dosya Sinan Ateş cinayetine bir gönderme mi?

“Hayır, hiç alakası yok Nagehan, o arkadaşların üzerinde çalıştığı bir dosya. Bakın bizim Sinan Ateş davasından hiç çekincemiz yok, bunu Sayın Genel Başkan devamlı dile getiriyor, dün de söyledi. Hatta biz dava başlayınca TV'lerde serbest atış konuşan gazetecileri mahkemeye davet edeceğiz, ne biliyorsanız anlatın diyeceğiz.”

Gelelim temel soruya: Hiçbir şey yoksa Sayın Bahçeli neden durduk yere böyle bir fotoğraf koydu?

Bu soruya Sayın Semih Yalçın’ın cevabı şu: Zaman zaman böyle çıkışlar yapmayı sever Genel Başkan. Bir şarkıyla yürür, bir fotoğraf koyar… Bir de sevdiği yüzüklerini genellikle önemsediği günlerde takar, grubun olduğu günler önemsediği günlerdir, dün de grup vardı. Tüm yakıştırmalar yanlış. Tamamen tesadüf.

Nagehan şunu da tekrar edeyim: Cumhur İttifakı’nda hiçbir sorun yok, aksine Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Genel Başkan çok güzel bir ilişki ağı oluşturdular. Kaldı ki Sayın Bahçeli, Cumhurbaşkanının hiçbir görüşmesinden rahatsız değil, aksine destekliyor. Hakikat budur, kim ne derse desin, itimat etmeyin.”

MHP’nin en üst kademesi böyle diyor ancak ben yine de bu çıkışın tesadüf olduğuna inanmakta zorlanıyorum.

Sayın Bahçeli kamuoyunu biraz yoklamak ve gündemi gıdıklamaktan hoşlanıyor. Hem bu yolla kimin nerede durduğunu da görmek istiyor hem de Cumhur İttifakı’ndan memnun olmayanlara "Dimdik ayaktayız, boşuna heveslenmeyin" diyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.