Bakan Koca'dan 'mutasyon' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Britanya'da Koronavirüs'ün yüzde 70 daha hızlı yayılmasına neden olan mutasyonla ilgili yaptığı açıklamada, "RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durumdur. Eylül ayından beri ülkemizde görülen suşların (alttür) incelenmesi kısa sürede neticelenecektir" dedi. 

Gündem 22.12.2020, 13:21 22.12.2020, 13:34
Bakan Koca'dan 'mutasyon' açıklaması

 Sağlık Bakanı Koca, Britanya'da yeni ortaya çıkan ve araştırması devam eden Koronavirüs mutasyonun ardından Twitter hesabından açıklama yaptı. 
 
Türkiye'deki alttürlerin incelendiğini ve kısa sürede sonuçlanacağını ifade eden Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

 
"RNA virüslerinde mutasyon beklenen bir durumdur. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğümüz salgının başından beri ülkemizde görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunu düzenli olarak taramaktadır. Eylül ayından beri ülkemizde görülen suşların (alttür) incelenmesi kısa sürede neticelenecektir."
 
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, Britanya'da ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs'ün (Covid-19) yüzde 70 daha hızlı yayılan bir türüne ilişkin endişe edilecek bir durum olmadığını belirterek, bunun virüs evriminin normal bir parçası olduğunu açıklamıştı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138